Datle miluju, a proto jsem nemohla odolat nabídce datlových dobrot od firmy Datlové pokušení. Když mám chvilku čas hledám nové eshopy, abych mohla zase ochutnat něco nového (však víte, jak ráda něco ochutnávám:-D). Při mém hledání jsem objevila tuto firmu.

Projela jsem si eshop, abych věděla, co firma nabízí – mají tam datlové bonbony v různých příchutích, datlové tyčinky, „lízátka“ a pak také různé mouky, ořechová másla a čokolády. Dostali mě na ty datlové bonbony. Miluju datle!  Navíc věčně nevím, co si dát ke svačině a takové datlové bonbony budu svačit moc ráda😊.

Balíček už mám doma, vše co mi přišlo jsem již ochutnala, takže bych se s vámi ráda podělila o mé dojmy.

 

Co jsem měla v balíčku:

V balíčku jsem měla různé druhy datlových bonbonů – malina, káva, kakao, kokos, černý rybíz a jahoda. Pak jedno datlové lízátko a kakaovou tyčinku.

 

Storytime – Co se může stát, když holka jede pro balíček:

Kdy už jsme u toho balíčku, tak vám řeknu, co se mi povedlo když jsem si jela balíček vyzvednout. Jela jsem pro něj do jiného města (to naše totiž Zásilkovnu nemá). Venku svítilo sluníčko, bylo krásně, docela vedro, prostě pohodička…tak jsem se vydala na cestu.

Sotva jsem si vyzvedla balíček a vyšla ven, obloha zčernala a spustil se neskutečný liják. Já jsem samozřejmě nechala stažená okénka, abych se v autě neupekla, takže jsem našemu autíčku dopřála pěknou koupel. To ale není ten největší trapas…Sedím si na mokré sedačce, vyjíždím na hlavní silnici a nevidím ani na krok. Stěrače by měly být automatické, ale ony se nespustily. Auto máme teprve chvíli, ještě si pořádně nepamatuju, jak co funguje. Zapnula jsem tedy stěrače tak, jak to bylo u našeho starého auta (páčka směrem dolů) a ono nic…co teď jako mám dělat? Nechtělo se mi zkoušet sto čudlíků a ještě něco přenastavit. Samozřejmě jsem začala panikařit, že se nedostanu domů (jako zavolat si odtahovku kvůli tomu, že nevíte jak zapnout stěrače by byl pořádný trapas:-D). Celou hodinu jsem stála před nějakou restaurací, než se mi povedlo dovolat domů a zahanbeně se říct, co se stalo a zeptat se Jardy, kde se zapínají ty zatracené stěrače. Jarda s klidem odpověděl – Zmáčkni tu páčku nahoru, tak to mají všechny auta… přece jako to mělo i to naše, co jsme měli 5 let. Hm….Nevím, jestli jsem se tak těšila na ty datle nebo se mi nějak zamlžilo v hlavě, ale zkrátka jsem si to nějak otočila a celou dobu stěrače vypínala….stane se. Hlavně, že jsme to tak měli i u minulého auta a já to takhle zpackám. Taky se vám někdy povedlo něco podobného?  

Po hodinovém uvěznění v dešti, s mokrým zadkem a s promočenými sedadly jsem konečně dojela domů:-D. Stanou se i horší věci, já jsem hlavně byla ráda, že už je to za mnou a můžu se převléknout do něčeho teplého:-D. Sladké je dobré na nervy, takže jsem se hned po příchodu (a převléknutí) pustila do ochutnávání datlí. Fungovalo to, náladu mi to rozhodně zlepšilo.-). 

A víte co? Ve chvíli, kdy jsem přijela domů nebylo po dešti ani stopy a venku zase krásně svítilo sluníčko…jak jinak.

 

Datlové bonbony

Datlové bonbony jsou malé kostky vyrobené z datlí, kokosu a podle příchuti pak lyofilizovaného ovoce (jahod, malin), kakaa, kávy… K složení nemám co dodat. Přesně tak by to mělo podle mě být – jen 2-3 suroviny a ne kilometr dlouhý seznam, kde nemáte ani tušení o co se jedná. Jsou to vlastně raw tyčinky, které jsou nakrájené na malé kousky. Podle mě je tahle velikost prima – akorát do pusy:-).

První jsem ochutnala malinové a ty jsou tedy naprostá bomba!

Datlové bonbony s malinami

 

Původně jsem chtěla jen ochutnat….hádáte ale správně, že jsem je snědla všechny během chvilky:-D. Víte co je zajímavé? Většinou když si koupíte raw tyčinku s datlemi, cítíte hlavně datle. U těhle bonbonů to tak ale není. Třeba u těch malinových bych ani nepoznala, že jsou z datlí. U nás doma jím datle jako jediná, dokonce i rozinky (nechápu, ale je to tak). Asi večer obejdu rodinu s jahodovými, kterých mi ještě pár zbylo a neřeknu jim, že jsou v bonbonech datle. Uvidíme, jestli mi to projde (dám vědět).

Aktualizace – tak to prošlo. Jahodové bonbony chutnali všem, co nemají rádi datle. Samozřejmě jsem jim řekla, že v tom jsou datle až když mi řekli, jak jim chutnají. Je mi jasné, že obsah datlí ve složení by zamlžil jejich úsudek, protože celá Jardova rodina je na ně vysazená (a na rozinky taky):-).

Ochutnala jsem všechny ovocné bonbony a líbí se mi, že datle nehrají prim. Většina datlových raw tyčinek chutná hlavně jako datle. První jsem ochutnala malinové. Čekala jsem, že bonbony budou chutnat po datlích a na konci ucítíte lehce malinové chuti. Ve skutečnosti první cítíte maliny, jako kdybyste jedli nějaké šťavnaté malinové bonbony. Koukala jsem na složení a zjistila jsem, že oproti jiným firmám je v bonbonech pořádná nálož lyofilizovaného ovoce. Toto mrazem ovoce sušené ovoce není zrovna levné a proto s ním hodně firem šetří. Chválím, že tato firma se mezi ně neřadí a na ovoci opravdu nešetřila. Na chuti je to rozhodně zdát. To platí i pro černý rybíz a jahody.

Další příchutě – kakaové bonbony mají jemnou chuť, klidně bych přidala více kakaa (anebo je to tím, že jsem zvyklá ho dávat do všeho hodně:-)). Kávové jsou luxusní a pak je tu kokos, ten mi taky moc chutnal.

 

Datlové lízátko

Lízátko je to spíše tvarem, ale to nevadí. Ve skutečnosti je to spíše datlová tyčinka na špejli. Podle mě je to skvělý nápad. Lízátka obsahují akorát cukr, barviva apod. Rozhodně bych dítěti raději koupila tohle lízátko, než to klasické. Opěr bylo moc dobré.

Lízátko z datlí a tyčinka 

 

Datlová tyčinka – kakaová

Tyčinka je vyrobené z datlí, kokosu a kakaa. Je raw, vegan, bez lepku i laktózu. Tyhle tyčinky jsou ideální jako svačina nebo snídaně. Ráda si je beru i na cesty, protože datle jsou skvělým zdrojem energie. Tuhle tyčinku mám poprvé. Líbí se mi, že v ní nejsou ořechy. Teda ne že bych neměla ořechy, jen je to příjemná změna oproti ostatním raw tyčinkám, které ve většině případů obsahují arašídy.

Ještě se musím podívat na internet, jestli jí nabízí i s polevou z hořké čokolády:-P.

 

 

 

Obal

Obal je sáček se zipovým uzávěrem. Díky tomu bonbony nemusíte sníst najednou. Trvanlivost bonbonů je 3 měsíce (i kdy pochybuju, že do té doby vydrží:-D).

 

Proč jsem si vybrala tuhle firmu?

Zaprvé je to česká firma a podle mě by se naše firmy měly podporovat. Všechny datlové dobroty jsou navíc:

 Raw

Vegan

Bez lepku

Bez laktózy

Datle se používají pouze nesířené, navíc je v ČR přebírají zdravotně znevýhodnění zaměstnanci v Chráněné dílně Třebíčsko. Jedná se o ruční výrobu. To, že jsou datle nesířené beru jako další bonus. Zatím u všech tyčinek, co jsem kdy kupovala o slově nesířené nepadlo ani slovo. Bohužel je i v obchodě těžké sehnat ty nesířené, chce to hodně hledat.

 

Jak jsem byla spokojená?

Kdybych měla hodnotit body, dávám 10 bodů z 10. Nemám totiž jedinou výtku. Jednou mi na blog přišla zpráva ohledně mé recenze. Prý je moc pozitivní na to, aby to byla pravda – musí to být zaplacené. Já tohle nechápu. Proč bych měla něco hanit, když mi to chutná? Proč bych měla hledat negativa, když je nevidím? Vždycky píšu, jak to je…jinak by ty recenze pak nedávaly smysl.

Pokračujeme tedy v hodnocení datlových dobrot. Nejvíce z celého balíčku mě nadchly datlové bonbony. Je to skvělý nápad, chutnají fantasticky a jsou k dostání v různých příchutích, takže je můžete střídat, aby vás neomrzely. Velikost bonbonu je ideální, můžete si jich vzít jen pár, zavřít sáček a schovat na jindy. Například večer, když vás honí chuť na sladké. S Jardou hodně jezdíme na kole a koloběžkách, jako svačinka pro doplnění energie to bude super. Datle jsou totiž na doplnění energie skvělou volbou.

Cena je podle mě více než příjemná. 100 gramů datlových bonbonů vyjde na 39Kč.

 

Kdybych měla vybrat mého favorita, tak jsou to malinové bonbony. Kombinace lyofilizovaného ovoce a datlí je fantastická a neskutečně mě baví. A taky černý rybíz a jahody. Většina raw tyčinek z datlí obsahuje kakao, kokos nebo arašídy. Ovocná chuť v kombinaci s datlí je tedy pro mě velkým překvapením a musím říct, že mě úplně dostala.

 

Koukala jsem se na stránky a ještě jsem neochutnala například příchuť slaný kokos nebo chilli. Asi to budu muset brzy napravit:-D.

 

Máte rádi datle? Vyzkoušejte datlové výrobky od české firmy Datlové pokušení. Dělají to poctivě a kvalitně…a to je na chuti vždycky znát!