Více než 10 let pracuji s počítačem, a to se bohužel nějak projevit muselo. Od pondělí do pátku u něj sedím minimálně 8 hodin. Dlouhé sezení není zdravé, ale protože je nedílnou součástí mé práce, nic s tím neudělám. Tedy jedině, že bych změnila práci a o tom momentálně neuvažuji. Během prvního roku, tedy asi 10 let zpátky se mi objevily bolesti zad. Do té doby jsem problémy se zády neměla. Pak následovaly migrény, křečové žíly a neustálá únava. Dioptrie mám naštěstí skoro stejné, alespoň něco😊.

Dlouhé sezení u počítače není vůbec zdravé, ale většina z nás se mu bohužel nevyhne.

 

Kvůli velké bolesti zad jsem absolvovala několik rehabilitací, které ale měly jen krátkodobý efekt. Poslední roky mě začaly trápit silné migrény. Moje maminka má stejný problém. Vždycky když dlouho sedí u počítače, začne jí bolet hlava. Doktoři jí řekli, že je to od krční páteře. Bolest zad bych v práci ještě vydržela, ale migrénu ne. Jedné, co mi pomůže je vzít si prášek, zhasnout, dát si led na zátylek a usnout. Kolikrát jsem byla ráda, že jsem vůbec dojela domů, protože mi bylo opravdu strašně.

Po celou dobu jsem zkoušela různé pomůcky na bolest zad, masážní přístroje, cviky na krční páteř a masáže. Léčba bolestí zad určitě levná není, to vám tedy můžu říct. Masáže něco stojí, prášky/náplasti/krémy na bolest také. Rehabilitace mi na chvilku pomohla, jenže jen na chvilku a navíc vám ji doktor napíše jen jednou za čas.  Po rehabilitaci jsem se cítila trochu lépe, ale sotva jsem si sedla k počítači, byla ještě ten den bolest zpátky. Nehledě na to, že jsem si kvůli tomu musela brát volno v práci a dojíždět až do Prahy, protože u nás moji pojišťovnu nikdo nepřijímá. To byly další náklady. Ani nevím, kolik času a peněz mě to za těch 10 let stálo.

Před necelými 2 měsíci jsem viděla reklamu na podložku Dvectis. Podložku, která léčí bolest zad. Už jsem byla docela zoufalá a chtěla jsem, aby bylo po bolesti. Podložka přišla hned druhý den po objednání, tedy velice rychle. Hned jsem ji rozbalila, nafoukla a začala testovat. Ještě jsem chtěla říct, že má hrozně hezký motiv. Na výběr je několik motivů. Já jsem chtěla něco veselého a barevného, proto jsem si vybrala tenhle motiv:

 

Dvectis podložka se používá jednoduše. Jen ji správně nafouknete (na 7 cm) a dáte na židli.  Není nutné na ni cvičit, zkrátka jen sedíte. To je prima😊. Po pár minutách jsem začala cítit zádové svalstvo. Ze začátku se na ni má sedět jen chvíli, pak si dát pauzu a pokračovat. Sezením posilujete zádové svalstvo a protože není na tento způsob posilování zvyklé, je lepší postupovat pomalu.. Večer jsem na zádech cítila svaly, o kterých jsem ani nevěděla, že je mám😊. Po necelých dvou týdnech jsem už na podložce seděla celý den. Podložka je nafouknutá, ovšem ne moc, a proto se na ní sedí velice příjemně. Nemám zrovna pohodlnou židli, na podložce se mi sedí mnohem lépe.

 

Proč mě Dvectis zaujal:

Je to český produkt – vyrábí se kompletně v ČR. Není nutné cvičit, jen sedět. Jen si ho dáte na židli a sednete si. Na první pohled vypadá jako klasická podložka, ale uvnitř se skrývá patentovaná konstrukce. Dvectis podložka je zdravotní prostředek. Léčí daný problém, nejen bolest! To je pro mě hodně důležitě. Už jsem nechtěla bolest potlačovat, chtěla jsem ji vyřešit!

 

Používáním podložky Dvectis:

 • Urychluje metabolismus
 • Lepší prokrvení mozku
 • Menší únava
 • Buduje pevné svaly okolo páteře a břicha
 • Zpevňuje zadeček
 • Masíruje a prokrvuje oblast sedacích svalů a napomáhá tím redukci celulitidy
 • Snižuje tendence se hrbit při sezení
 • Napomáhá vzpřímenému držení těla
 • Redukuje bolesti zad způsobené nesprávným sezením
 • Podložka aktivuje svalovou činnost, čímž podporuje spalování kalorií

 

 

Použití:

Stačí podložku nafouknout, zastrčit špunt a je připravená k použití!

Podložka se položí na židli a vy si na ni sednete. Toť vše😊. Pro viditelné výsledky by se na ni mělo sedět alespoň 4-5 hodin denně.

Pro zpestření můžete vyzkoušet i pár cviků. Najdete je na stránce www.lonys.cz anebo v příručce, která vám přijde s podložkou. Jsou to jednoduché cviky. Zvládla jsem je bez problému a myslím, že jsou vhodné pro všechny věkové skupiny. Na výběr jsou cviky na procvičení krční páteře a cviky na uvolnění páteře, kostrče a pánevního dna.

 

 

Kde podložku Dvectis koupíte?

Podložku mám z www.lonys.cz. Na výběr je několik druhů podložek. Já mám podložku Dvectis double. Tento model se hodí i na měkké podklady jako je pohovka nebo křeslo. Dále je na výběr Dvectis single, Dvectis Man, Dvectis Gyn navržená pro těhotné ženy a ženy trpící inkontinencí. Taky mají podložku pro děti, která podporuje soustředění (škoda, že jsem jí ve škole neměla).

 

 

První dojmy

První dny jsem po sezení na podložce cítila zádové svalstvo jako po cvičení, což je ovšem jen známka toho, že svaly podložka opravdu posiluje. Teď už o podložce ani nevím, už jsem si na ni zvykla.

Všimla jsem si, že když sedím na podložce Dvectis, nejsem tak unavená. Většinou jsem na konci pracovní doby měla soustředění skoro na nule. Přijde mi, že se lépe soustředím a jsem produktivní i na konci dne.

Líbí se mi, že nemusím někam docházet na rehabilitaci nebo masáže. Jen si sednu na podložku a pracuji, jak jsem zvyklá. To je úžasné!

Podložka je přenosná. Když se večer díváme na televizi, přenesu ji na sedačku. Nosím ji s sebou i ven na zahradní posezení.

 

O 1 měsíc později….

Tak už je to měsíc, co sedím na podložce každý den. Sedím na ní v průměru 8 hodin denně. Co se změnilo?

 • První věc, které jsem si všimla už po prvním dni je, že nejsem tak unavená. Po 4 hodinách jsem už byla dost unavená a špatně jsem se soustředila. Teď cítím, jak mám více energie a soustředění je taky lepší. Tohle je pro mě hodně důležité, protože o to kvalitnější je pak má práce.
 • Bolesti zad jsou skoro pryč. Po 8 hodinách sezení mě záda nebolí anebo jen trošku, když jednou za čas zapomenu sedět rovně a jsem dlouho nahnutá nad počítačem. Spíš jsem je občas cítila, když jsem nesla těžkou tašku s nákupem nebo to přehnala s cvičením. Dříve mě záda bolely celou dobu, co jsem seděla u počítače. Pořád jsem se vrtěla a nemohla najít tu správnou polohu.
 • Cítím, jak mě podložka drží pěkně narovnanou. Člověk nevěří, dokud si to nevyzkouší. Já jsem si to vyzkoušela a jsem hrozně moc ráda, že to funguje. Chtěla jsem, aby pro mě práce u počítače nebyla mučením. Protože když vás pořád bolí záda, nemáte zrovna dobrou náladu, práce se moc nedaří…prostě vám to vaši práci dost ovlivní a taky celý den.
 • Změny si všiml i Jarda. Máme doma různé masážní přístroje. Asi moc nefungují, ale i tak jsem ho každý den prosila, ať mi tím trochu promasíruje záda, aby ta bolest alespoň trochu povolila. Jarda mi najednou řekl, jestli už vím, že je to několik týdnů, co si neztěžuju na záda ani po něm nechci masáž:-).
 • Hlava mě zatím nebolela, to je taky velká změna, protože mě předtím bolela snad každý den.
 • Taky jsem si všimla, že po 8 hodinách sezení nemám těžké nohy. Sice jsem je neměla oteklé, ale měla jsem je dost ztuhlé, musela jsem to vždycky rozchodit. I po delším sezení se cítím dobře.
 • Při sezení na podložce je znát, že vaše celou dobu cvičí a tělo je lépe prokrvené. Únava, ospalost, ztuhlé tělo, záda…cítím, jak se to zlepšilo.
 • Dále jsem si všimla, že chodím více vzpřímeně. Zlepšilo se mi držení těla.

Jsem zvědavá, co se změní za další měsíc a ještě více, co po delší době. Mám obrovskou radost, že jsem podložku objevila. Bolesti zad umí člověku pěkně zkazit den. Celou dobu jsem se to nějak snažila vyřešit, ale i když jsem se snažila nepovedlo se mi to. Podle mě je tahle podložka úžasná věc. Není to jen podložka. Při sezení na ní vaše svaly pracují, zlepší držení vašeho těla a to jiné podložky neumí. Je to pouhý měsíc, co jsem ji začala testovat a vidím ten rozdíl. Vidím, že to opravdu funguje.

Pokud vás zajímá, jak to přesně funguje a chcete se dozvědět podrobnější informace, všechno mají na stránkách www.lonys.cz.

Já mám obrovskou radost, že mě podložka nezklamala. Tuto podložku sem chtěla proto, aby mi pomohla s bolestmi zad a ona mi pomohla. Já jsem spokojená:-).

 

 

Vím, že dlouhé sezení není ani trochu zdravé a může mít dlouhodobé následky. Proto jsem ráda za tuto podložku. Určitě ji budu používat, protože nechci, aby se mi vrátily bolesti zad, hlavy anebo se objevily nějaké nové problémy. Sedavé zaměstnání toho způsobuje mnohem více a já se tomu chci vyhnout. Jsem si jistá, že jsem zvolila dobře.

Teď už jen zbývá obdarovat podložkami i rodinu. Přítelova maminka má vážně problémy se zády a taky celý den sedí u počítače, což dost špatně snáší. Bráška zase 10 hodin sedí u počítače, to je hodně. Trápí ho časté bolesti zad a hlavy. Nejdříve jsem se chtěla přesvědčit, jestli podložka funguje. Už to mám potvrzené a proto už vím, že jim ji chci také pořídit. Už jsem jim o podložce Dvectis říkala a nemůžou se dočkat, až ji také vyzkouší. Dát svým blízkým zdraví, to je to nejvíc, co můžeme dát.