Ano, kávový lógr lze využít i na péči o vaše nohy. Smícháním oleje s lógrem vytvoříte peeling, který odstraní tvrdou pokožku a zjemní ji. Přidáním pár kapek mátové nebo eukalyptové silice vytvoříte chladivý peeling, ten je skvělý na unavené nohy. Krásně chladí a to se dá využít i na bolavé svaly.

Jsem ráda, že jsem našla tolik využití pro něco, co se běžně vyhazuje. Nedávno jsem četla, že si do některých kaváren můžete dojít pro kávový lógr, připravený v sáčcích. Je skvělé, když někdo takto přemýšlí i nad tím, co se běžné vyhazuje. Proměnit odpad v něco užitečného, dát mu ještě druhou šanci a význam, to je skvělé.

 

Suroviny:

  • 2 díly oleje (mandlový, kokosový, olivový…)
  • 1 díl lógru*
  • Volitelně: eukalyptová nebo mátová silice.

 

Postup:

Olej smíchejte s lógrem. Pro chladivý efekt přidejte pár kapek eukalyptové nebo mátové silice.

Lógr nechte vyschnout třeba na plechu nebo talíři. Jinak by mohl zplesnivět. Pokud peeling použijete rovnou, tak to nevadí, ale jinak ho rozložte na plech a nechte uschnout na teplém místě. Můžete ho dát i do trouby.

 

Použití:

Nohy namočte do horké vody na 10 minut anebo peeling nanášejte po koupeli. Nejlepšího účinku dosáhnete, když bude pokožka změklá. Vezměte si do ruky asi lžičku peelingu a nohy s ní promasírujte. Můžete nechat i chvilku působit. Poté opláchněte. Pozor ať ve vaně neuklouznete. Peeling můžete jen otřít vlhkým či suchým ručníkem.

Pro lepší výsledky používejte peeling pravidelně.

 

Trvanlivost: Peeling z dobře vysušeného lógru vydrží až 1 rok.