Kdo by netoužil pro krásné, zdravé pokožce? Nedávno jsem koukala na video s Liv Tyler, kde ukazovala, jak pečuje o svou pleť. Řekla, že nejdůležitější je peeling, který zbavuje tělo odumřelé pokožky. A měla pravdu. Peeling je opravdu důležitý a hodně lidí na něj zapomíná. Umí pokožku prokrvit a tím jí dodá zdravý mladiství vzhled. Po odstranění odumřelé vrstvy kůže, zůstane jen jemná hebká pokožka, zbavená všech nečistot. Já už hodně let sázím na domácí peeling. Je totiž velice jednoduché si ho vyrobit. Volím přírodní suroviny v co nejvyšší kvalitě. Pokožka si také zaslouží být hýčkaná ne?

Tohle léto jsem experimentovala s použitím lístků růže v jídle i kosmetice. Růže nejen krásně vypadá, ale její použití v kosmetice je také velice přínosné. Růžový peeling vaši pokožku zjemní, rozjasní, dodá jí zdravější barvu a zbaví ji všech nečistot. Mandlový olej pokožku hydratuje a dodává jí pružnost.

Teď už jen zbývá jít otrhat růži a pustit se do výroby domácího růžového peelingu😊

 

Budete potřebovat:

  • 80g krupicového cukru (bílý nebo třtinový)
  • 40g mandlového oleje
  • 6g čerstvých lístků červené růže (4 lžíce)*

*musí být chemicky neošetřená. Používejte jen ty růže, o kterých víte, že se jich nedotkla chemie.

 

Postup:

Růže: Lístky můžete omýt, ale já jen vyhodím ty krajní a jinak ji nemyju. Jsou z mé zahrádky, tak to neřeším. Pokud růži myjete nechte je úplně uschnout na papírové utěrce. Voda by peelingu značně zkrátila trvanlivost.

  1. Mandlový olej nalijte do mixéru. Vezměte si růžičku a otrhejte z ní listy, zbytek vyhoďte. Nepoužívejte listy napadané nebo plesnivé.
  2. Lístky přidejte k oleji a rozmixujte (stačí 2 minuty). Asi se nerozmixují úplně, ale to nevadí.
  3. Přelijte do misky, přidejte cukr a promíchejte.
  4. Peeling přendejte do obalu a uzavřete.

 

Použití:

Peeling je vhodný pro použití na obličej i tělo. Pokožku navlhčete, naberte si trochu peelingu a krouživými pohyby ho vetřete do pokožky. Promasírujte a smyjte teplou vodou. Na pleť není nutné nanášet hydratační krém, je už hydratovaná olejem. Kdo má mastnou pleť, může přebytečný olej setřít odličovacím tamponkem nebo smýt mycím gelem.

Čištění mixéru: do mixéru nalijte lžičku jaru a teplejší vodu asi tak do čtvrtky. Zapněte mixér a minutu nebo dvě mixujte. Poté promyjte teplou vodou a nechte oschnout.

 

Skladování: při pokojové teplotě, v koupelně