Aktivní uhlí je velice jemný prášek, který se používá při výrobě zubní pasty anebo se může používat i samotný. Nejedná se o normální uhlí, které najdete v ohništi, to by nebylo úplně zdravé. Tohle uhlí je speciálně vyrobené pro kosmetický průmysl a seženete ho mezi kosmetickými surovinami.

Použití bělícího zubního prášku je jednoduché. Stačí kartáček namočit a posypat troškou prášku. Chvilku sice budete mít černý úsměv, ale hned po vypláchnutí vodou nebude po uhlí ani památky. Uhlí je snad nejúčinnějším bělícím prostředkem, co znám, a navíc i zanechá povrch zubů velice hladký. Až si s ním vyčistíte zuby zkuste si přejet jazykem po zubech, jak jsou jemné. To je skvělý pocit. Odstraňuje i velice odolné skvrny od kávy, vína nebo zežloutnutí zubů způsobené kořením. Je to účinný způsob bělení zubů, levný a co je hlavní za pomoci přírodní, takže svým zubům neškodíte.

Suroviny

  • Aktivní uhlí

Obal: nekovový uzavíratelný

Příprava

Aktivní uhlí přesypte do zavírací dózy. Sáček není zrovna ideální, protože se z něj uhlí špatně vyndává a při zavírání práší.

 

Použití: kartáček namočte a nasypte na něj špetku uhlí. Také si můžete do malé mističky nasypat špetku uhlí, pár kapek vody a kartáček do pasty při čištění namáčet. Přímo do uhlí by mokrá kartáček sahat neměl, aby se do něj nedostala vlhkost. Zuby čistěte po dobu 2 minut, poté důkladně vypláchněte.

Bělící prášek můžete používat 1-2 krát týdně pro bílé zuby nebo na začátku každý den po dobu měsíce a pak pro udržení bělosti tak 2-4 krát měsíčně. Je to ale individuální, prášek tedy používejte podle potřeby.

 

Skladování: při pokojové teplotě

Trvanlivost: 1 rok