Mám práci, která obsahuje mnoho různých činností a proto je pro mě diář absolutní nutností. Nikdy jsem nedovedla pochopit, jak to lidé bez něj dělají. Musela bych mít nafukovací hlavu, abych si dokázala všechno pamatovat:-D. Někdo to asi dokáže, ale já mezi lidi se skvělou pamětí rozhodně nepatřím. A hlavně si taky říkám, proč bych si to měla celý den nosit v hlavě, když si to mohu napsat do diáře a mít místo na lepší věci?

Pokud toho máte ke psaní hodně, může se vám jako mě stát, že nejste s nabídkou diářů v obchodě spokojení. Já už asi 8 let nadávám na klasické diáře, do kterých se mi nic nevejde. Samozřejmě že je plno lidí, kterým nabídka diářů v obchodě s kancelářskými potřebami stačí, ale já mezi ně bohužel nepatřím. Kromě samotného diáře musím mít ještě plno papírů na které si píšu mimo další věci jako jsou emaily a telefony, které mám vyřídit, články, které mám nahrát na blog a vše okolo blogu, do toho ještě věci kolem domácnosti –  seznam, co nakoupit, jídelníček (ten si totiž také píšu), různé úkoly a důležité telefony. Je toho hodně.

Když jsme u té práce, ta se sestává z asi milion různých úkonů…je toho zkrátka hodně. Den si musím rozplánovat, jinak bych se z toho určitě zbláznila. Zkoušela jsem to bez diáře a nešlo to ani omylem. Zapomínala jsem na doktory, nevěděla jsem, co mám koupit v obchodě nebo udělat…byl to absolutní chaos a já jsem z toho byla strašně vystresovaná. Zase jsem tedy skončila u diáře a už se bez něj nehnu ani na krok. Univerzální diář z obchodu mi ale nestačil, takže co teď? Jak to vyřešit, abych byla konečně spokojená?

Když jsem před 2 měsíci zjistila, že je možnost nechat si sestavit na míru Diář Life designer podle vašich potřeb, neváhala jsem ani chvilku. Bylo to takové světýlko na konci tunelu. Světlo, které jsem nečekala, že někdy uvidím a ono se objevilo.

O pár dní později…

A je to tady. Už ho mám doma. Přišel a je absolutně dokonalý, nádherný…přesně takový jaký jsem si ho představovala! Protože je diář na příští rok, chtěla bych vás zatím s diářem seznámit. Samozřejmě jsem si v něm už asi tisíckrát listovala a zkoumala každou stránku:-). Nejraději bych si do něj hned něco napsala, ale vydržím to a počkám si na 1. ledna. V průběhu roku pak se vámi budu sdílet další novinky o diáři, mé dojmy, jak se mi s ním pracuje a vše, co mi bude připadat důležité. Diář je opravdu unikátní, takže bych vám ho dnes chtěla představit a ukázat vám, v čem jeho jedinečnost spočívá. To budete koukat, uvidíte:-). Třeba vám stejně jako mě diáře z obchodů nevyhovují a mohl by se vám takový diář hodit. Anebo byste chtěli ve svém životě něco změnit, samozřejmě k lepšímu a v tom případě také pokračujte ve čtení, protože diář Life designer je nejen diář, ale také průvodce na cestě za splněným vašich cílů:-).

 

Diář Life designer

Motivační diář Life designer je diář, který vám kromě efektivního plánování času pomůže i s osobním rozvojem. Na výběr je již sestavený designový motivační diář anebo si v konfigurátoru můžete sestavit diář přímo na míru. Kromě samotného diáře obsahuje i místo na zápisky jako je nákupní seznam, přehled výdajů nebo možnost sledovat dodržování nových návyků, které si stanovíte.

Diář má namísto kroužkové nebo pevné vazby unikátní diskovou vazbu. Disky drží diář pohromadě a hlavně si díky nim můžete podle potřeby přidávat či odebírat listy. To u jiných diářů nemůžete. Vlastně si celý diář můžete přeorganizovat ke svému obrazu:-).

Spolu s diářem dostanete i Průvodce na cestě za svou vizí, který vás spolu s diářem bude provázet na vaší cestě za tím, čeho chcete dosáhnout.

Na stránkách se dají koupit i různé zápisníky.

 

Jak jsem si sestavovala diář

Protože toho v diáři potřebuji hodně a chtěla jsem, aby v něm bylo opravdu jen to, co budu využívat, rozhodla jsem se pro diář na míru. Nejdříve jsem si přečetla článek Jak vybrat diář, abych věděla jak na to. Pak jsem šla na stránku, kde sestavíte váš diář (odkaz). Na této stránce si v konfigurátoru můžete naklikat do diáře, co potřebujete a kdyby vám to nestačilo, tak si můžete ještě dokoupit další potřebné věci v kategorii doplňky. Sestavování je velice jednoduché. Vše je přehledně popsáno, takže to snadno pochopíte. Hned po přidání každé položky se cena přepočítá a vidíte výslednou cenu diáře.

Web diáře Life designer: www.mylifedesigner.cz

Tady vidíte, jak sestavování probíhá – je to opravdu jednoduché:

Na výběr jsou různé velikosti disků, obaly, kalendária, také doplňky jako různé záložky, pravítko a další. Mimochodem velikost disků určí, kolik papírů se celkem vejde do diáře. Výhoda ale je, že pokud potřebujete hodně prázdných papírů nebo jiných listů, přijdou vám zabalené zvlášť a až vám dojdou ty ve vašem diáři, stačí je vyndat a vyměnit za nové.

 

Já jsem si vybrala:

U obalů jsem hodně váhala. Na výběr jsou papírové, koženkové a kožené. Líbil se mi fialový a květovaný, ale nakonec vyhrál ten veselejší – květovaný obal (papírový). V diáři mám disky vel. L, barevné roční+měsíční+týdenní kalendárium, poutko na propisku, barevné záložky a k tomu náhradní linkované papíry (těch potřebuju hodně:-D). Také list s nápady na dárky, důležité kontakty, výdaje, týdenní jídelníček, co koupit a úkoly. V kategorii doplňků jsem si ještě vybrala pero, které lze vygumovat a přepsat. Tak to je můj diář.

Výhoda je, že kdyby mi něco došlo nebo něco chybělo, stačí si to doobjednat. Díky speciálním diskům není problém diář dodatečně doplnit.

 

Disková vazba

Disková vazba mě u tohoto diáře moc potěšila. U jiného diáře jsem se s ní nikde nesetkala, vidím to poprvé. Na tomhle videu se můžete podívat, jak snadno můžete listy vyndávat nebo naopak přidávat: Video. Jestli si budete diář pořizovat, je potřeba se naučit správně přidávat a vyndávat listy, abyste je neroztrhly. Jak ale můžete vidět, je to jednoduché a hned se to naučíte.

 

Výhody diáře

Možnost sestavit si diář přímo na míru dle vašich potřeb

Multifunkční organizér vhodný pro každého

Motivační diář zaměřený na plánovaní a osobní rozvoj

Na začátku každého měsíce „příprava/motivace

Disková vazba – můžete si podle potřeby přidávat nebo vyndávat listy

Prostor pro plánování, nápady, úkoly, plánování jídelníčku a dalších aktivit

Různé kalendáře – měsíční + sloupcový nebo řádkový – nebo možnost diáře na míru, který může mít pouze měsíční nebo pouze týdenní

Diář vám pomůže jít za svou vizí a rozvíjet se. Ideální pro každého, kdo chce na sobě pracovat

Společně s diářem vám přijde i Průvodce na cestě za svou vizí

Diář a zápisník v jednom

Důležité poznámky můžete vyndat z diáře a přendat do jiných disků pro uschování

V zadní části diáře jsou listy na poznámky, nákupní seznam a vše, co si potřebujete zapsat

 

První dojmy

Diář přišel kvalitně zabalený, takže se mu po cestě nemohlo nic stát. Kromě samotného diáře byly v balení i náhradní listy a také Průvodce na cestě za svou vizí. Objednala jsem si i poutko na propisku, abych jí měla vždy po ruce. Ještě jsem si doobjednala přepisovací propisku, protože bych v tak krásném diáři nerada škrtala. Už tak mě mrzí, že ho zkazím svým škrabopisem. Moje rodiče i Jarda si myslí, že jsem byla v minulém životě arab. Asi to tak bude, protože jsem se chtěla stát archeologem a jednu dobu jsem se učila arabsky a číst hieroglyfy. Od dětství totiž píšu s výrazným sklonem doleva..nevím, třeba máme v rodině nějakého araba a nevíme o tom:-D.

 

Listování diářem:   

Začátek diáře jsou stránky s tipy, jak správně plánovat čas. Ráda se něco přiučím.

Následuje roční kalendárium – je tu rok 2021 i ro 2022 a roční plánovač. Dále pak měsíční kalendárium, kde si píšu ty nejdůležitější věci, abych je měla na očích. Nechybí označení fází měsíce, to jsem ráda, protože s Jardou často jezdíme fotit úplněk:-).

Zajímavý je list Moje pětiletá vize. To je právě to, o čem jsem psala na začátku. Není to jen diář, ale i pomocník v osobním rozvoji. Podle mě hodně pomáhá ujasnit si své cíle a zapsat si to. Když víte, co chcete, je snadnější za tím jít. Na listu 2021 začátek cesty za mou vizí si zase ujasníte, co byste se chtěli letos naučit nebo čeho chcete dosáhnout. Těším se, až budu tyto stránky vyplňovat.

Dále jsou stránky, kde si mohu ujasnit, čeho si dosáhnout v jednotlivých měsících. Rozložit si své cíle na menší a určit si, co chci udělat v následujícím měsíci…kam se chci posunout. Jsou tu otázky jako: Co udělám pro naplnění své vize? Na co se zaměřím? Na jakou otázku hledám odpověď? Ale i narozeniny, svátky nebo důležité události. Na dalším listu je vždy vyhodnocení daného měsíce, abyste věděli, co se vám podařilo a jak jste pokročili.

Těchto karet je celkem 12 na každý měsíc jedna. Nechybí ani měsíční kalendárium, kde si můžete napsat další potřebné události.

Když otočím tyto stránky čeká mě shrnutí a pak vyhodnocení roku 2021. Následuje list Co zařídit (na každý měsíc je také jeden) a dále už je týdenní diář. Vyhodnocení roku si ale můžete přesunout až na konec roku za týdenní kalendář nebo jak mám to bude vyhovovat.

Každý den je rozdělený do hodin, což mi vyhovuje. Je tu i místo na poznámky a odškrtávací seznam úkolů. Co se mi hodně líbí je místo na vaše návyky. Když chcete něco změnit – například v mém případě se začít denně otužovat, můžete si odškrtávat, jak se vám to daří. Zpětně se pak můžete podívat, jestli se vám daří dodržovat nový zvyk a můžete už začít s novým anebo jestli to moc nejde.

Diář mám zatím do června, druhou půlku mám ještě zabalenou u náhradních listů. Až se sem dostanu, vyndám popsané listy a vyměním je za druhou půlku roku. Akorát nebyly skladem velké disky, tak se mi to sem všechno nevešlo (měla jsem toho hodně).

Další část se mi strašně moc líbí. Jsou to další věci, které mi v diářích chyběly a za které jsem strašně ráda. Už teď jsem byla nadšená a to ale ještě nebylo všechno, co v diáři najdete:-)

Pokračuji na list Důležité kontakty.

Vždy si ty nejdůležitější přepisuju, protože jsem už několikrát přišla o mobil nebo i když jsem čísla ukládala, na sim kartě nebyly. Jsem asi stará škola, ale raději je chci mít napsané. Pak jsou listy s Jídly – je to místo na týdenní jídelníček. Jídelníček si plánuji už několik let a tohle mi hodně pomůže. Už jste se někdy snažily narvat jídelníček do aktivit vašeho dne? Já to zkoušela u minulých diářů…nešlo to, takže jsem si jídelníček psala vždy na samostatný papír.

Otáčím stránky a vyskakují na mě – Nápady na dárky, seznam Potřebuji koupit, Udělat a Výdaje.

Na konci je pořádná nálož prázdných listů (to přesně potřebuju), které můžete využít na cokoliv a barevné záložky. Jestli mi papíry dojdou, tak si ještě přiobjednám nové, uvidíme:-).

Určitě si diář ještě nějak přestavím. Uvidím, až s ním začnu pracovat, tak třeba zjistím, že by se mi tohle hodilo tam a naopak tohle zase přendám sem. Od toho ale disková vazba je – abyste si mohli upravit diář podle sebe a přestavět si ho, jak potřebujete. Zkoušela jsem si už pár listů přendat, jen tak na zkoušku a jde to opravdu snadno, jako na tom videu. Teď už si sem jistá, že si diář ještě nějak přestavím, už jsem proto, že mě baví to přendavání listů.

Zavírám diář a koukám na obal. Je na dotek příjemný a navíc má být odolný proti poškrábání (uvidíme, jak bude vypadat za rok:-D). Vybrala jsem si krásný motiv – samé růže.

Celý diář je strašně pěkně udělaný. Zvolila jsem si barevný obal a barevný tisk a jsem za to strašně ráda. Je to takové veselé, povzbuzující. Nejraději bych si ho alespoň podepsala a vyplnila údaje, kde je kontakt, kam mají lidé volat kdyby diář někde našly. Ale ne…já to vydržím. Chci si ho 1. ledna otevřít, podepsat a napsat si mé první myšlenky a úkoly. Zapřemýšlet s Jardou, co tenhle rok zlepšíme, kam se podíváme a vůbec, jak ještě můžeme změnit život k lepšímu. Záměrně používám množné číslo, protože vše plánujeme společně. Samozřejmě se zaměřím na blog nebo na něco, co baví jen mě, což je třeba otužování (o tom Jarda nechce ani slyšel:-D). Jinak se chci zamyslet společně, abychom ten další rok dohnaly, co nám tenhle rok uniklo a co jsme společně chtěli vidět.

 

Ohledně náhradních listů bych chtěla říct, že tyhle jsem si vybrala vyložené já, pro sebe. Není to celá nabídka, ve skutečnosti jich je více. Do diáře si můžete vybrat mnoho dalších a to třeba jaký film chcete vidět, komu jste půjčili peníze apod. Jsou i různé listy nebo i sady business listů. Každý si musí vybrat ty své, které bude během roku potřebovat.

Mě osobně se strašně líbí listy s plánováním jídel.

Určitě jsem se vám už zmiňovala, že si píšu dopředu jídelníčky. Chci postupně vyzkoušet co nejvíce jídel různých kuchyní a tak si vždycky na nějakou dobu nakoupím zásoby (většinou na 2 týdny) a sepíšu si, co budu vařit. Když jsem to nedělala, nevěděla jsem do poslední chvíle co vařit. Tohle mi zkrátka vyhovuje a každému plánování jídelníčku i kdyby jen den dopředu doporučuji. Divili byste se, kolik času mé kolegyně tráví přemýšlení nad tím, co budou večer vařit:-D.

 

Diář jsem si prolistovala asi tisíckrát a pořád se na něj nemůžu vynadívat. Vždycky jsem měla se svým diářem hodně blízký vztah. Vytahuju ho asi tisíckrát za den a pořád do něj koukám, abych věděla co dál a co mě čeká. Nějak ale cítím, že mi tento diář pomůže i něčím jiným – se zavedením nových návyků, posunutím se o kus dál v práci i osobním životě. A hlavně mi konečně vyhovuje a je v něm přesně to, co potřebuju. Ani nevíte, jaký je to krásný pocit konečně mít to, co jste ani nedoufali, že někdy bude mít. Jsem šťastná a to jsem do něj ještě nenapsala ani větu:-D.

 

Průvodce na cestě za svou vizí

 

Společně s diářem mi přišla i menší knížka – Průvodce. Jsou v něm různé otázky, abyste si ujasnili, co je váš cíl. Obsahuje 12 kapitol, které se zaměří na vaše priority a priority. Jsou tam například i tipy, jak správně plánovat čas nebo mapování životního stylu. Nejvíce mě zaujalo plánování času podle Stephena R. Coveye a také něco, co se potřebuju naučit a to hodně – pravidelnost v jídle.

Postupně se podíváte na různé aspekty vašeho života a rady ohledně práce i osobního života. V průvodci je plno otázek, které souvisí s danou kapitolou. Zatím jsem je ještě nevyplňovala, všechno si to schovám až na nový rok – 1. ledna, to je podle mě ten nejlepší čas, kdy se nad novým rokem zamyslet:-).

Více o diáři Life designer: www.mylifedesigner.cz

 

Závěrem:

Řeknu vám, že se těším, až si 1. ledna diář otevřu a začnu ho používat. Konečně budu mít poprvé v životě diář, který mi vyhovuje a má, v něm  prostor na vše, co potřebuji. Zároveň se těším i na osobní rozvoj pomocí diáře i průvodce. Jsem zvědavá, co se všechno změní a kam mě diář zavede. Příští rok se vám ozvu a všechno vám povím:-).