Vyrobte si zázračný balzám který obsahuje pouze přírodní suroviny. Stejně jako u potravin je i u kosmetiky nejpřirozenější volbou používat na pleť jen krémy u kterých dokážeme pojmenovat všechny suroviny. Dlouhé latinské názvy totiž často nevěští nic dobrého, protože pod názvem se často skrývají složky které nejsou pro naši pokožku ani zdraví vůbec prospěšné. Naopak nám mohou při pravidelném používání uškodit. Tento recept obsahuje bambucké máslo, včelí vosk, ricinový olej a tekutý vitamin E, tedy samé dobré a přírodní věci. Každá surovina je sama o sobě dost prospěšná a výživná. Spolu ale tvoří ještě účinnější balzám, který můžete využít na celé tělo. Poradí si s popraskanými rty, výživný nehtovou kůžičku i nehty, změkčí suchou kůži na loktech a kolenech. Tvrdé paty, suché ruce, spáleniny od slunce, suchá pleť nebo roztřepené konečky vlasů. Zázračný balzám můžete použít opravdu na vše. Doporučuji vyrobit větší množství, které budete mít na doma a část přelít do malého zavírací dózičky. V kabelce tak budete mít od krému na ruce, balzám na suché a popraskané rty, pleťový krém i pomádu která uhladí rozlítané vlasy. Je to úžasná věc kterou se vždycky hodí mít po ruce.

Suroviny

  • 2 lžíce bambuckého másla (24g)
  • 1 lžíce včelího vosku (12g)
  • 2 lžičky ricinového oleje (6)g
  • 1 lžička vitamin E acetát (3g)

Pro větší množství balzámu znásobte recept.

Příprava

  1. Včelí vosk dejte rozpustit v misce na vodní lázeň. Stačí na střední tepotu ať vosk zbytečně nezahříváte. Mikrovlnku nepoužívejte protože se v ní vosk opravdu špatně rozpouští a také chceme zachovat co nejvíce prospěšných látek. Navíc mi často praskaly misky kvůli dlouhému zahřívání. Další možnost je všechny suroviny dát do zavařovací sklenice (bez víka). Dejte jí do malého hrnce s vodou, vodu tak aby sahala do půlky láhve. Vařte do rozpuštění všech surovin. Klidně můžete směs promíchat abyste  rozpouštění urychlily, ale i tak to zabere jen pár minut. Jen dávejte pozor aby voda necákala do sklenice.
  2. Když je vosk rozpuštěný přidejte bambucké máslo a ricinový olej. Promíchejte a hned jak se bambucké máslo rozpustí odstavte
  3. Ihned přidejte vitamin E a znovu promíchejte.
  4. Včelí vosk tuhne opravdu rychle, proto ihned přelijte do připraveného obalu.
  5. Nechte při pokojové teplotě ztuhnout a zavíčkujte. Mast vychladne a ztuhne asi tak za hodinku

Použití: Balzám naneste pokožku a rozetřete. Použít ho můžete na rty, ruce, nehty, suché lokty nebo kolena, strie, jizvy, pomádu na vlasy, na roztřepené konečky, pleťový krém (stačí malé množství), ochranu obličeje před mrazem, spálení o slunce nebo ohně…tedy vše kde potřebujete hydrataci a výživu

 

Kde koupit suroviny?

Všechny suroviny koupíte na internetových stránkách e-shopů se surovinami na výrobu kosmetiky. Stačí zadat název do vyhledávače.

 

Skladování: při pokojové teplotě

Trvanlivost: 1 rok