Každý štětec který používáme na obličej je potřeba po určité době umýt a zbavit vše nečistot. Bohužel se na to často zapomíná. Štětec na sebe v průběhu používání nabaluje nečistoty a bakterie a ty si pak den co den nanášíte na obličej. Špinavé štětce mohou způsobit nejen zhoršení kvality pleti, ale také vyrážku nebo zánět očí. Proto jsem si připravila jednoduchý recept jak štětce vyčistit. Potřebovat budete jen jar, kondicionér a ocet. Štětce budou po umytí čisté, ale také jemnější a vyživené. Kondicionér o štětiny pečuje a prodlouží tak trvanlivost vašich štětců. Ocet funguje jako desinfekce a jar štětec zbaví mastnoty. Vyrobte si vlastní čistič štětců a zbavte své štětečky nečistot, vaše pleť vám bude zaručeně vděčná.

Surovin

  • 50g jaru
  • 50g kondicionéru
  • 50g octa

 

Příprava

Všechny suroviny smíchejte. Pokračujte v míchání dokud se nespojí (ideální je metlička). Přelijte do zavírací sklenice.

Poznámka: Pokud se suroviny po čase oddělí stačí když sklenicí párkrát zatřepete.

 

Použití:

  1. Do malé skleničky dejte pár lžic čističe štětců. Štětiny ponořte, ale ne tu stříbrnou část co je nad štětinami (mohli by začít vypadávat nebo by štětec mohl začít reznout).
  2. Štětec nechte ponořený 15-20 minut
  3. Poté štětec vyndejte a začněte s ním na dlani dělat kruhy. Přidejte trochu vody a pokračujte. Špinavou vodu z dlaně vylijte a nalijte novou. Pokračujte dokud voda nebude čistá.
  4. Štětec vložte do ručníku a nechte do něj vsáknout přebytečnou tekutinu.
  5. Umytý štětec položte na ručník a nechte úplně uschnout.
  6. U tyčinek na oční stíny stačí pěnovou část namočit do směsi. Trochu promačkat. Pak do dlaně nalijte trochu vody a tyčinku ve vodě namáčejte. Pokračujte dokud nebude čistá.
  7. Mytí všech kosmetických štětců opakujte každé 2-3 týdny.

 

Skladování: při pokojové teplotě

Trvanlivost: několik měsíců