Rychlovarná konvice se při častém používání zanese vodním kamenem. Není nic příjemného pít vodu ve které plavou kusy vodního kamene. V obchodě sice koupíte čistič rychlovarných konvic, ale neobsahuje nic dobrého. Zvlášť u věcí ze kterých jím nebo piju se chemickým prostředkům vyhýbám. Stejně jako u většiny věcí i na čištění konvice můžete použít ocet. Konvice po něm zůstane vyleštěná, čistá a beze stopy po vodním kameni. Ocet konvici také vydesinfikuje a zbaví tak všech škodlivých bakterií. Stačí konvici naplněnou vodou a octem přivést k varu a nechat ocet dělat svoji práci. Asi tak za hodinku stačí konvici vylít a vypláchnout čistou vodou. Konvice bude jako nová.

Suroviny

  • 1,5 litru vody*
  • 200ml octa (kvasný lihový)

*záleží na objemu konvice, vodu s octem nalijte po rysku maximálního naplnění

Příprava

  1. Vodu spolu s octem nalijte do rychlovarné konvice. U menšího znečištění konvice použijte poloviční dávku octa. Pokud by to nestačilo přidejte zbytek octa a znovu vodu přiveďte k varu.
  2. Zapněte konvici a nechte vařit dokud se sama nevypne.
  3. Neotvírejte, jen nechte konvici hodinu stát ať může ocet udělat svoji práci.
  4. Vodu s octem vylijte a konvici několikrát vypláchněte čistou vodou. Vodu nalévejte jen dovnitř konvice, abyste ji nepoškodily. Jestli jste hodně citlivý na vůni a chuť octa můžete dát konvici po vyčištění uvařit plnou vody, poté ji vylít a pak teprve začít používat.
  5. Konvice bude jako nová.

 

TIP: Nenechávejte v konvici nespotřebovanou vodu, vodní kámen se na konvici nebude vytvářet tak rychle.