Další využití jablečných slupek. Tentokrát potěšíte vaši pleť. Ze slupek si totiž můžete vyrobit pleťovou vodu. Je to velice jednoduché a rychlé, uvidíte. Já jsem dělala vodu z červených jablek a díky tomu měla voda krásně růžovou barvu. Když jsem viděla tu barvičku, napadlo mě přidat i pár lístků růže.

Všechny recepty z jablečných slupek najdete tady: Recepty z jablečných slupek

 

K čemu je pleťová voda ze slupek dobrá?

Slupky jsou plné vitaminů

Rozjasňuje pleť

Stahuje póry

Osvěžuje – nejsou v ní konzervanty, proto se skladuje v lednici

Suroviny:

  • 100ml vroucí vody
  • 50g jablečných slupek

 

Postup:

Slupky dejte do misky a zalijte vroucí vodou. Zakryjte a nechte 30 minut louhovat, poté odkryjte a nechte zcela vychladnout. Vodu přeceďte a přelijte do čisté lahve. Skladujte v lednici (voda bude osvěžující).

 

Použití:

Vodu naneste na vatový tampon a otřete s ním pleť.

Můžete si udělat i chladivé obklady na oteklé oči. Stačí rozpůlit vatové tampony, namočit je do vody, přebytečnou vodu nechat trochu okapat a přiložit pod oči. Nechte působit, dokud vás tampony chladí.

 

Skladování a trvanlivost: Voda vám v lednici vydrží asi týden, kdybyste chtěli vyrobit větší množství, rozlijte vodu do formiček na led a po zmrznutí kostky přesypte do sáčků. Pro použití vyndejte kostku nechte rozmrznout anebo rovnou potírejte pleť. Led pokožku osvěží a pěkně vypne.

 

TIP:

Do misky s jablečnými slupkami přidejte i pár sušených nebo čerstvých lístků růže. Pokud trpíte na akné, přidejte ½-1 lžičku jablečného octa.

 

Pro voňavou pleťovou vodu přidejte pár kapek oblíbené silice. Můžete zvolit levanduli, jasmín, růži…

 

Z jablek u nás nesmí chybět horké jablíčko. Vyzkoušejte tento lahodný nápoj. Ve spíži vám vydrží celý rok.

Horké jablíčko