Peeling a mýdlo v jednom-to jsou mýdlové kostky. Můžete je použít namísto sprchového gelu anebo na mytí rukou. Tentokrát jsem zvolila moji nejoblíbenější barvu-fialovou a také vůni-levandulovou. Základ mýdlových kostek je mýdlový hmota. Je to glycerinová hmota, která se používá na výrobu mýdla. Sehnala jsem ji na www.mydlovysvet.cz. Vybrala jsem si průhlednou, ale výběr je mnohem větší. Zvolit můžete i bílou mýdlovou hmotu nebo s hmotu s přidaným bambuckým máslem či kozím mlékem.

 

Suroviny

  • 150g krupicového cukru
  • 120g mýdlové hmoty – glycerinové (ODKAZ)
  • 60g mandlového oleje (nebo jiného tekutého oleje)
  • 25-50 kapek levandulové silice (používám do Tierra Verde: e-shop)

Levandulová silice

  • Volitelně: fialové barvivo na obarvení mýdel 

 

Postup:

Mýdlovou hmotu nakrájejte na menší kousky, ať se rychleji rozpouští. Dejte jí do čisté, suché zavařovací sklenice. Sklenici postavte do malého hrnce a kolem ní nalijte vodu, která bude sahat tak do půlky sklenice. Vody nedávejte moc, ať při vaření nenacáká dovnitř.

K mýdlu přidejte i mandlový olej.

Sporák zapněte na střední teplotu a zahřívejte do rozpuštění mýdla. Občas můžete promíchat, tím urychlíte rozpouštění.

Až se mýdlo rozpustí, vypněte sporák. Přidejte cukr a levandulovou silici. Pro slabší vůni přidejte 25 kapek levandulové silice, pro výraznější 50. Promíchejte a rozlijte do forem. Mýdlo rychle tuhne, chce to pracovat rychle. Mýdlovou hmotu můžete nalít do silikonových forem na pralinky (například kostky, srdíčka…) anebo do jiné formy. Pokud forma není ze silikonu, vyložte jí pečícím papírem nebo potravinovou fólií. Dá se použít hranatá forma na dort apod. Zvolte takovou formu, aby mýdlo vytvořilo alespoň 1,5-2 cm vysokou vrstvu.

Mýdlo nechte alespoň 60 minut vychladnout. Tuhne docela rychle. Poté mýdla vyndejte z formiček. U velké formy mýdlo vyklepněte a nakrájejte na menší kousky.

 

Použití: Používejte jako mýdlo na mytí rukou anebo těla. Po sprchování pokožku namažte krémem.

 

 

Skladování: Mýdlo nemusí být v uzavřeném obalu. Jen se na něj nesmí dostat voda. Mám ho v koupelnové skřínce v misce.

Trvanlivost: 1 rok