Recept na domácí pěnu do koupele vyrobené ze tří surovin. Smícháním získáte pěnu do koupele bez vůně a barvy. Já mám ale radši voňavou kosmetiku. Proto jsem přidala i červenou barvu do kosmetiky a žvýkačkovou vůni. Už nějakou dobu mám doba žvýkačkovou vůni do kosmetiky, tak jsem si řekla, že ji konečně použiju. Výběr vůní je dost velký, stačí si vybrat. V receptu najdete odkazy na stránky, kde vůně prodávají. Na výběr jsou vůně do kosmetiky v kterých najdete třeba mléčnou čokoládu, aloe vera nebo růži. Nebo můžete použít přírodní silici nebo esenciální olej. Můj favorit je levandule.

Základ je sice pokaždé stejný ale přidáním vůně můžete vytvořit tisíce různých vůní a kombinací. Budete si připadat jako alchymista😊

 

Budete potřebovat:

  • 200g mýdlového základu (odkaz)
  • 5g glycerinu (odkaz)
  • 5g pěnidla (odkaz)
  • 40 kapek žvýkačkové vůně (odkaz)
  • Červená barva do kosmetiky (odkaz)

 

Návod:

Recept je velice jednoduchý. Stačí i vše odměřit pomocí váhy a smíchat v míse. Pro pěnu do koupele bez barvy a vůně máte tímto hotovo. Kdo chce růžovou žvýkačkovou pěnu do koupele přidá ještě dva rychlé kroky😊

Přidejte žvýkačkovou vůni nebo jinou vůni do kosmetiky. Promíchejte. Mě voněla po 40 kapkách, ale třeba to u vás bude jiné. Vůně můžete přidat kolik jen chcete😊 Další možnost je přidat přírodní silice, krásně voní například levandule.

Dále přidejte červenou barvu do kosmetiky. Šlo by použít i červené potravinářské barvivo, ale raději používám věci to co je pro kosmetiku přímo určené. Začněte pár kapkami a pokračujte do růžová barvy.

Pěnu přelijte pomocí trychtýře do lahve. Zavíčkujte a protřepejte.

 

Použití: Pěnu protřepejte (pro jistotu kdyby se něco oddělilo). A přilijte ji do vany podle libosti. Osobně se řídím pořekadlem, že pěny není nikdy dost 😊 Zatím jsem to neodměřovala, ale zkusím si na to vzpomenout a změřit to.

 

Skladování: při pokojové teplotě (mám ji v koupelně)

Trvanlivost: 1 rok.