Desinfekce povrchů jako je kuchyňská linka, toaleta, nebo věci kterých se často dotýkáte je důležitá pro udržení čistoty našeho bytu. Obzvláště pokud jsou doma děti snažíme se zachovat čisté prostředí. Kupované prostředky jsou často plné ne zrovna zdravých surovin anebo opravdu příšerně voní (já třeba nesnesu vůni Sava). Desinfekční sprej z lihu je velice účinný a zničí všechny ty potvůrky které sice nevidíme, ale víme že tam jsou. Použít ho můžete kdekoliv potřebujete: toaleta, koupelna, kuchyňská linka ale i sportovní nářadí nebo hračky. Jednou za čas je dobré desinfikovat i klávesnici, myš nebo kosmetické štětce. Dokonce můžete desinfikovat samotné oční stíny nebo tvářenku. Sprej na ně nastříkáte a necháte líh vypařit. Štětce na kosmetiku používáme na obličej a je důležité aby byl čistý, jinak si každý den nanášíte znovu a znovu všechny ty bakterie které na něm jsou. Stačí koupit sprejovku nebo vymýt prázdnou sprejovku po jiném čističi. Mrkněte se jak snadno můžete svou domácnost před bakteriemi ochránit.

Suroviny

  • Konzumní líh (nebo jiný alkohol s obsahem alkoholu 50-80%)

Obal: sprejovka

Příprava

Konzumní líh nebo vodku přelijte do sprejovky. Tímto je desinfekční sprej připravený k použití.

 

Použití: povrch který chcete očistit nastříkejte. Nestírejte, jen nechte alkohol vypařit. V případě hodně používaných povrchů použijte klidně větší vrstvu nebo nechte sprej po ruce a použijte podle potřeby.

Co všechno mohu desinfikovat? Pracovní povrchy, kuchyňskou linku, dětské hračky, sportovní nářadí, kosmetické štětce…zkrátka vše co chcete čisté nebo to čeho se vy nebo vaše děti často dotýkají

 

Varování: sprej používejte v dobře větrané místnosti. Výpary z alkoholu jsou hořlavé, proto u jeho používání nikdy nekuřte. Nepoužívejte na horké povrchy jako je sporák nebo trouba.

 

Skladování: při pokojové teplotě

Trvanlivost: několik let

 

 

Kde koupíte sprejovku?

Např. Na kutilov.cz, mydlovysvet.cz za cca 12korun