Naše tělo spolu s potravinami, kosmetikou i ovzduším vstřebává mnoho toxinů. Není pak divu, že se pak objeví nějaké zdravotní problémy. Naštěstí je tu něco, čím můžete svému tělu ulevit, a to je detoxikace. Toxiny můžete odstranit konzumací těch správných potravin, přírodních doplňků stravy a pitím dostatečného množství vody. Důležitá je ale i detoxikace zvenku. Krémy, masky, deodoranty…to vše může obsahovat škodlivé látky. Když sečteme všechny produkty, které používáme není to zrovna málo (i když počítáte jen ty základní). Pleť, vlasy, podpaží…vše ale můžete detoxikovat. Dnes bych se zastavila u podpaží, které si detoxikaci určitě zaslouží a to hlavně v případě, že používáte deodorant. Všechny ty záhadné názvy na obalu deodorantu/antiperspirantu nevěstí nic dobrého. Detoxikační maska zbaví tělo chemikálií a toxinů. Obsahuje aktivní uhlí, které seženete na internetu (malý sáček vám vydrží na dlouho). Právě aktivní uhlí se při detoxikaci používá velice často. Natahuje do sebe nečistoty, toxiny a všechny chemikálie. V lékárně ho seženete i v kapslích určených k vnitřní očistě, použít můžete i ty, stačí kapsle vysypat. Stojí pár korun a je to velice účinné.

Další výhodou detoxikace podpaží je, že redukování zápachu. Pokud vás problémy se zapáchajícím podpažím trápí je to skvělý způsob, jak se s ním rozloučit. Deodorant zápach jen překryje, ale uhlí nebo jiné detoxikační masky odstraňují zdroj zápachu. Detox je také vhodný při přechodu z komerčního na přírodní deodorant.

SurovinY

  • 2 lžičky aktivního uhlí (prášek)*
  • 1 lžička medu

*aktivní uhlí seženete na internetu, například ekokoza.cz nebo mydlovysvet.cz. Nebo skočte do lékárny a žádejte aktivní uhlí v kapslích (ne živočišné uhlí)

 

Příprava

Test snášenlivosti: pokud jste uhlí nikdy nepoužívaly udělejte si nejdříve na malém kousku test alergie. Naneste malé množství masky na hřbet ruky a počkejte 15 minut. Pokud je to v pořádku můžete masku nanést

 Použití:

Aktivní uhlí i med smíchejte v nekovové misce nekovovou lžící (uhlí reaguje s kovem, použijte vše plastové nebo skleněné). Uhlí je velice jemný prášek tak ho nabírejte lžičkou namísto sypání, aby neprášil. Když se obě složky spojí je maska připravená. Kdyby vám nestačila přidělejte další. Pokud používáte uhlí v kapslích použijte 2 kapsle a lžičku medu. Maska se má dobře roztírat, podle toho upravte množství medu.

Pastu naneste na podpaží a rozetřete. Nechte 15-20 minut působit. Poté důkladně omyjte teplou vodou. Po umytí naneste hydratační krém

 

Intenzivní týdenní očista: Pro maximální účinek masku používejte po dobu 1 týdne každý den. Po celý týden nepoužívejte žádné kupované ani doma vyrobené deodoranty/antiperspiranty. Zkrátka nechte podpaží tak jak je. Je to velice důležité, aby na podpaží nebylo nic co by zabraňovalo působení masky.

 

Skladování a trvanlivost: masku si můžete vyrobit i na celý týden dopředu. Skladujte při pokojové teplotě v nekovové misce