Bude mít vaše ratolest oslavu? Připravte si zábavu pro něj i jeho kamarády. Na každé správné akci nesmí chybět malování na obličej. Proto jsem doma začala míchat a míchat až sem namíchala barvy na obličej které drží. Mají výrazné barvy a jsou voděodolné. Jako základ jsem použila voděodolný opalovací krém, krásně voní  a barvy díky němu budou držet na obličeji déle. Vytvořit tak můžete spousty krásných odstínů, také do nich přidat glitry…pak už jen stačí vzít štětec a pustit se do díla.

 

Budete potřebovat:

  • 15g kukuřičného škrobu
  • 20g opalovacího krému (voděodolného) nebo tělového krému
  • Potravinářské barvivo nebo barvivo do kosmetiky

Volitelně:

  • Pár kapek levandulové silice pro nádhernou vůni
  • glitry

 Pro více barev recept znásobte

Opalovací krém nalije do misky. Přidejte kukuřičný škrob a promíchejte. Chvilku počkejte a případně přidejte škrob nebo opalovací krém. Když přidáte moc škrobu budou barvy špatně držet na kůži. Zkuste si je natřít na ruku a uvidíte.

Teď si připravte více menších misek a podle požadovaného počtu barev do nich krém rozdělte.

Do každé misky přidejte libovolnou barvu. Práškové barvivo se mi neosvědčilo, raději použijte tekuté nebo nelépe gelové. Přidávejte postupně, promíchejte a pokud je třeba přidejte více. Když bude barva moc tmavá můžete přidělat krémový základ. Barvivo do kosmetiky jsem ještě nezkoušela, ale myslím si že by to také šlo.

Barvy rozdělte do zavíracích misek nebo rovnou použijte.

Barvičky můžete ještě vylepšit přidáním glitrů nebo je ovonět levandulovou silicí. U glitrů ale počítejte, že se hůře odličují.

 

Použití: pomocí štětečků nebo prstů naneste barvy na obličej nebo tělo. Nakreslete obrázek a nechte uschnout. Kdyby barva nedržela přidejte trochu krému.

Pro umytí použijte mýdlo, odličovač hadřík namočený v teplé vodě.

 

Skladování: při pokojové teplotě

Trvanlivost: po delším skladování barvy ztvrdnou. Lepší je když je hned ten den spotřebujete. Ale pár dnů by měly vydržet bez problémů. Kdyby oschly přidejte krém a promíchejte.

 

Užijte si příjemnou zábavu plnou barviček. Budu moc ráda kdy mi pošlete fotky vašich výtvorů. Určitě budou lepší než ty mé 😀