Kokosový olej má neuvěřitelně mnoho využití a to v kosmetice i domácnosti. Poznala jsem ho před pár lety a je to láska na celý život. Nejlepší na něm je, že nahradí mnoho kosmetických produktů a tím šetří nemalé peníze, prostor i obaly. Olej používám namísto gelu na holení, na výrobu zubní pasty, jako pleťový krém, vlasovou masku, tělový krém, krém na ruce i nehty, místo ústní vody (kloktání kokosového oleje, ale na to se podíváme příště).

Nepoužívám ho jen na tělo, ale také jako leštěnku na nábytek nebo boty. Jedním z kosmetických produktů, který si už nemusím kupovat je vlasová maska. Stejně tak i kondicionér, sérum na vlasy a různé krabičky na vlasy, které ani nevím k čemu jsou. Moje kompletní řada péče o vlasy obsahovala šampon, kondicionér a asi 20 dalších sér, pak něco na roztřepené konečky…už ani nevím co tam všechno bylo. Dříve jsem si myslela, že je to nutné a jinak budou moje vlasy zničené. Teď už ale vím, že je to jen skvělý obchodní tah, jak z lidí vymámit peníze. Ideální zákazník používá na vlasy co nejvíce věcí a ne co nejméně jako já. Jenže já na rozdíl od prodejců uvažuji i o výsledném dopadu na životní prostředí. Těch plastových lahviček a krabiček co jeden člověk spotřebuje. To není zrovna málo.

Když jsem poprvé vyzkoušela kokosový olej na vlasy rozdala věděla jsem, že už u něj zůstanu. Skříňka se mi pěkně uvolnila a nahradila jí velká sklenice kokosového oleje. Olej je přírodní a to je vždycky ta nejlepší varianta. Koukněte se na složení vlasové masky nebo šamponu, to nevypadá moc dobře, co říkáte? U kokosáku hned víte, na čem jste a co budete dávat na své vlasy.

Horká kokosová maska je efektivnější než maska za studena. Olej se lépe vstřebá do vlasů a zanechá je vyživené, silné a nádherně lesklé. Mastné hlavy se bát nemusíte, maska se smývá šamponem a celá se vymyje. Doba působení je od 30 minut až po celou noc. Stačí si masku nanést před spaním a ráno umýt. Doporučuji si dát na hlavu čepici na sprchování nebo ručník na polštář, ať si ho nezamastíte. Horká kokosová maska je vhodná pro suché, zničené, barvené vlasy, ale stejně tak i pro normální nebo mastné.

Horká kokosová maska je kompletní ozdravný program pro vaše vlasy (to z ní jako z nějaké reklamy:-D). Přečtěte si, co všechno umí:

 1. Hydratuje vlasy a pokožku vlasů
 2. Kokosový olej vám pomůže s lupy
 3. Teplá maska působí do hloubky, nejen povrchově
 4. Posiluje a vyživuje vlasy
 5. Zabraňuje vypadávání vlasů
 6. Vlasy budou nádherně lesklé
 7. Regeneruje suché, barvené nebo lámající se vlasy
 8. Zabraňuje roztřepení konečků
 9. Podporuje růst vlasů-zdravé vlasy rostou rychleji
 10. Zabraňuje poškození vlasů a lámání
 11. Je přírodní, neobsahuje nic špatného😊

 

Co budete na přípravu kokosové masky potřebovat?

 • 2-4 lžíce Kokosového oleje (ideálně panenský nebo v raw kvalitě)*
 • Potravinářská fólie nebo gumová čepice do sprchy
 • Ručník

 

 

 

Postup:

 1. Vlasy je třeba nejdříve umýt. Je potřeba smýt všechny produkty, které na nich jsou. Tužidla, laky, kondicionéry, to vše na vlasech ulpí a obalí je. Ať už tyto produkty používáte nebo ne, je lepší vlasy umýt, protože na umytých vlasech maska funguje lépe. Kokosový olej by vlasy špatně absorbovaly a výsledek by nebyl tak dobrý. Vlasy umyjte šamponem, smyjte a nechte proschnout. Ideální jsou vlhké, ale ne mokré vlasy, pak se olej výborně nanáší.
 2. Kokosový olej dejte ohřát ve vodní lázni: do hrnce s vodou dejte misku s kokosovým olejem a zahřejte.
 3. Když je olej horký misku opatrně vyndejte. Prstem zkuste, jak je maska horká. Podle toho jí nechte vychladnout tak, abyste si nespálili pokožku nebo vlasy.
 4. Kokosovou masku vmasírujte do vlasů i vlasové pokožky. Vlasy zakryjte potravinářskou fólií, schovejte pod ní všechny vlasy. Nakonec vlasy ještě zabalte velkým ručníkem.
 5. Masku nechte působit 30 minut. Pro ještě lepší výsledky (ideální v případě hodně zničených nebo suchých vlasů) nechte masku působit několik hodin nebo přes noc. Chápu, že spát s ručníkem na hlavě nemusí být pro každého. V tom případě masku naneste ráno a večer smyjte. Lepší je volnější den, protože s ručníkem na hlavě toho moc dělat nejde.
 6. Poté masku smyjte šamponem a teplou vodou. Pokud jsou vlasy mastné opakujte mytí ještě jednou. Nezapomeňte i na krk, uši nebo čelo, umyjte pokožku od oleje, jinak se od ní vlasy zamastí.
 7. Nepoužívejte kondicionér ani jiné hydratační produkty. Jen nechte vlasy uschnout či vyfénujte.

 

Opakujte podle potřeby. 1-4 krát do měsíce.