Čištění odpadu nepatří mezi mé oblíbené koníčky. Neznám nikoho, koho by tato činnost bavila ale přesto to musíme dělat všichni. Když se nám poprvé ucpal odpad prodali mi v obchodě prostředek, který měl na s sobě tolik varování a seznamu co všechno vám může způsobit, že jsem se rozhodla hledat jinde. Dávám přednost ekologičtějšímu řešení a proto jsem raději sáhla po jedlé sodě i octu. Používala jsem ho i na čištění toalety, tak proč by nevyčistil i odpad? Jedlá soda se dostane do odpadních trubek a neutralizuje zápach. Reakce octa a sody uvolní všechny nečistoty, mastnotu a vodní kámen. Na závěr jen stačí prolít odpad vařící vodou která s sebou vezme všechnu špínu. Tuto metodu můžete použít při zapáchajícím nebo ucpaném odpadu, ale také jako preventivní opatření.

Co bude potřebovat: 

  • 1. KROK: 250ml vařící vody
  • 2. KROK: 100g jedlé sody
  • 3. KROK: 250ml vařící vody a 250ml jablečného octa (běžný kvasný lihový ocet)
  • 4. KROK: 250ml vařící vody 

POSTUP:

  1. KROK: Hrnek vařící vody o teplotě cca 85 stupňů (odpovídá uvařené vodě z rychlovarné konvice) nalijte do umyvadla.
  2. KROK: Do sítka na odtoku nasypte 100 gramů jedlé sody a nechte 5 minut působit.
  3. KROK:Hrnek octa smíchejte s dalším hrnkem vařící vody a okamžitě nalijte do umyvadla. Směs lijte opatrně abyste se neopařili. Nechte 10-15 minut působit.
  4. KROK: Na závěr odpad propláchněte posledním hrnkem vařícím vody.

 

Ucpaný odpad: pokud vám zůstala v umyvadle napuštěná voda která neodtéká je potřeba jí nejdříve odlít. Použijte třeba hrnek nebo jinou nádobu. Na čištění je potřeba prázdné umyvadlo. Poté postupujte podle návodu. V případě ucpaného odpadu doporučuji zakrýt po nalití octa na sodu umyvadlo špuntem pro maximální zachování reakce