Vyrobte si mýdlo a masážní houbu v jednom které zatočí s celulitidou. Obsahuje kávu která se často díky obsahu kofeinu při boji s celulitidou používá. Kofein pokožku prokrví, zrychlí krevní oběh a tím pokožku zpevňuje a vyhlazuje. Lufa houba jedna z nejúčinnějších pomocníků na celulitidu, masáží houbou zmírníte projevy celulitidy, odstraníte odumřelé buňky a pleť omlazujete. Prokrvení je také důležité pro pevnou pokožku, pravidelným používáním bude pokožka zpevněná a bude i lépe vypadat.

Suroviny

 • 100g mýdlové glycerinové hmoty*
 • 1 lžíce rozpustné kávy
 • 1 lžička mleté kávy
 • 2 plátky lufa houby*
 • jsou různé druhy, v podstatě je to jedno. Můžete použít průhlednou i neprůhlednou, také se prodává například s aloe vera, africkým mýdlem…. Záleží jen na vás co máte po ruce nebo kterou hmotu koupíte. Důležité je aby byl glycerinová, protože klasické mýdlo by se mikrovlnce nerozpustilo 

Příprava

Pomůcky: forma na muffiny, malé silikonové formičky na muffiny.

 1. Lufa houbu nakrájejte zubatým nožem nebo řezákem na kolečka. Záleží na tom jaký máte tvar houby, je potřeba vystřihnout takový tvar, aby se vešel do formy. Moje houba po nakrájení vytvoří kolečka, které přesně pasují do formiček na muffiny. Houbu nakrájejte na 1-2cm tlustá kolečka.
 2. Mýdlovou hmotu odvažte a nakrájejte na menší kousky.
 3. Rozpouští se při 80-85 stupních. Můžete k tomu použít vodní lázeň nebo mikrovlnou troubu.
 4. Rozpouštějte po 15 sekundových intervalech a poté vždy zkontrolujte. Mě to trvalo 40 sekund, ale každá mikrovlnka to má jinak.
 5. Po rozpouštění okamžitě přidejte kávu a promíchejte.
 6. Lufa houbu můžete vložit do formy a zalít do mýdla. Další možností je kolečko houby položit až na mýdlo nalité do formy (můžete jí nechat z části koukat ven nebo ji trochu zatížit aby se ponořila).
 7. Pro přípravu bez formy můžete rozpustit větší množství mýdlové hmoty a přizpůsobit tomu i množství kávy. Hmotu nalít do plechu vyloženého pečícím papírem a na závěr položit po lufa houbu tak, aby na 1 mýdlo vyšlo 1 kolečko. Po vytvrdnutí mýdla plech rozkrájíte na čtverečky.
 8. Vyberte si jaké mýdlo budete vyrábět a ined po rozpuštění nalijte do formy/plechu.
 9. Asi tak za hodinku budete moci mýdlo vyklopit z formy. Po vyndání ještě nechte několik hodin na vzduchu schnout.

 Použití: Při sprchování  mokrou pokožku potřete mýdlem a poté minutu nebo dvě masírujte lufa houbou na druhé straně. Na závěr smyjte vodou a naneste tělový krém. Masáž je nejlepší provádět každý den, ale alespoň 2-3 krát týdně.  Funguje i jako prevence proti vzniku celulitidy a tak můžete masáž provádět pravidelně i jako prevenci na nejčastěji postižených místech celulitidou : břicho, zadek, stehna…. Dále pomáhá zpevnit pokožku takže mýdlo s houbou můžete používat i na místech kde není pokožka tak pevná jak byste si představovali nebo naopak chcete zabránit jejímu ochabnutí.

Skladování: při pokojové teplotě. Nemusí být v uzavřené nádobě

Trvanlivost: 1 rok