Kurkumový peeling je dobrý pro vaši pleť. Zanechá pokožku jemnou a krásně jí rozjasní. Tento zlatý peeling získal svoji výraznou barvu z kurkumy. Kurkuma je totiž skvělá nejen do pití nebo jídla. Stejně tak ji můžete použít i do kosmetiky. Má protizánětlivé pokožky a pro naši pokožku je velice prospěšná. Odřeniny nebo říznutí se rychleji regenerují, pomůže vám s akné, ekzémy a protože je přírodní antiseptikum, zabraňuje šíření bakterií.

Tento peeling je vhodný na celé tělo a to včetně obličeje. Kurkuma mi hodně pomohla s pupínky. Do 20-ti let jsem měla pleť jako obrázek a najednou, zničehonic se mi objevilo akné. Proto si kurkumu nemohu vynachválit. Už mi pomohla v hodně věcech a stále mě udivuje, co všechno umí.

Výroba peelingu s kurkumou je jednoduchá. Má dlouhou trvanlivost, tak si ho klidně můžete vyrobit více.

Co budete potřebovat:

  • 100g krupicového cukru (může být i třtinový)
  • 20g mandlového oleje (nebo olivového)
  • 2 lžičky mleté kurkumy
  • 5 kapek levandulové silice (Použila jsem silici od Tierra Verde: e-shop)

 

Postup:

Cukr smíchejte s mandlovým olejem a mletou kurkumou. Přidejte 5 kapek levandulové silice a promíchejte. Pro výraznější levandulovou vůni přidejte více levandulové silice.

 

Použití:

Peeling naneste krouživými pohyby na navlhčenou pokožku. Chvilku masírujte a poté smyjte vodou. Nezapomeňte peeling důkladně smýt, ať si neobarvíte ručník. Peeling můžete použít před nebo po sprchovém gelu.

Peeling lze použít i na obličej. Pro maximální účinek kurkumy nechte peeling chvilku působit jako pleťovou masku.

 

Skladování: při pokojové teplotě

Trvanlivost: 1 rok (podle trvanlivosti použitého oleje)