Chcete, aby se vašemu šatníku vyhnuly moli obloukem? Vyrobte si levandulovou vůni proti molům. Jestli něco moli nesnášejí, tak je to rozhodně levandule. Vůni si vyrábím už nějaký ten rok a zatím ani jeden mol nebo zničené oblečení. Rodiče měly s moli tak velký problém, že jim dokonce rozkousaly několik kabátů a jiného oblečení. Mamka vždycky říkala, že jdou vždycky po tom nejdražším, jako kdyby věděly, že vás tím nejvíce naštvou.

Výroba vůně zabere pár minut. Je na 100% přírodní a šetrná k životnímu prostřední. Jedná se o závěsnou vůni na dřívku. Jedno dřívku můžete používat stále dokola. To je mnohem lepší, než sáčky na jedno použití. Tyto homemade vůně do šatníku jsou skoro za hubičku. Proto pokud máte více skříní nebo máte i nějaké oblečení v posteli, vyrobte jich rovnou několik.

Budete potřebovat:

  • Dřevěné tvary – tyto dřevěné hvězdy jsem sehnala v Kiku. Stojí okolo 30 korun a je jich tam několik. Jinak je seženete asi v domácích potřebách nebo na internetu
  • Levandulová silice: Já jsem použila tuto silici od Tierra Verde (e-shop)

  • Malý štětec
  • Šňůrka nebo něco na provléknutí a zavěšení (použila jsem kus rozbitého vánočního řetězu)

 

Postup:

Dřívko položte na nějakou podložku. Nakapejte na něj pár kapek a rozetřete. Nechte trochu vsáknout a nakapejte další. Poté natřete i druhou stranu. Celkem jsem použila 20 kapek, tedy 10 na každou stranu.

Dřívko bude mokré. Nyní provlékněte dírkou šňůrku a někam zavěste. Nechte ho takto do druhého dne, dokud nebude suché.

Poté můžete dřívko zavěsit do skříně. Dejte ho někam, kde bude mít prostor. Vůně natěsnaná mezi kabáty nemá možnost se rozvonět. Proto ho zavěste na háček na dveře naproti oblečení nebo ho třeba položte na poličku pod oblečením.

Pro ochranu oblečení v posteli-vůni položte na oblečení. Stejně tak ho můžete dát i do vaků na oblečení. Člověk nikdy neví, kam se moly dostanou. Jistota je jistota.