Recept na cukrový lak na vlasy mě zaujal už dávno, ale popravdě jsem trochu váhala, jestli ho mám vyzkoušet nebo ne. Představa cukru na hlavě mě trochu znepokojovala. Tenhle rok jsem konečně našla odvahu a lak na vlasy vyzkoušela. Bála jsem se zbytečně, funguje perfektně!

Neexistuje na něj žádný přesný recept. Jde o to upravit množství cukru a vody tak, aby vám lak vyhovoval. Čím více cukru přidáte do vody, bude lak silněji tužit. Nemám ráda moc laku ve vlasech, proto jsem cukru přidala méně. Ke konci jsem skončila s 20 gramy cukru. Také jsem přidala silici pro pěknou vůni.

Obáváte se hmyzu? Nemusíte. Když lak nastříkáte na vlasy, budete mít ve vlasech minimální množství cukru. Na to se vosy opravdu nechytí. Pro lepší pocit ale můžete přidat rozmarýnovou, citrónovou nebo levandulovou silici či esenciální olej. Všechno jsou to přírodní repelenty a taky nádherně voní.

 

Budete potřebovat:

  • 250ml vody
  • 20g krupicového cukru
  • Pomerančovou silici
  • Obal: Sprejovka

 Postup:

Vodu nalijte do malého kastrůlku a společně s cukrem přiveďte k varu. Cukr se musí úplně rozpustit, proto vodu vařte alespoň 2 minuty. Na sporáku nastavte nízkou teplotu, ať voda neubývá. Poté odstavte a nechte úplně vychladnout.

Přidejte pomerančovou silici nebo jinou silici pro vůni. Často používám levanduli, často se používá při péči o vlasy a hlavně nádherně voní.

 

 

Poznámka: Kdo chce, může lak na vlasy nechat bez vůně. Dají se použít i vůně do kosmetiky, nabídka je široká: čokoláda, meloun, vanilka…stačí si vybrat. Sama se na to chystám a stále se rozhoduji, jakou vůni zvolím.

 

Skladovat: Při pokojové teplotě, v koupelnové skříňce…

Trvanlivost: Vydržel mi několik týdnů. Kdybyste si všimli změny barvy nebo vůně okamžitě lak vylijte. Před dalším použitím musí být obal zcela čistý. Promyjte ho alkoholem nebo ho prolijte vařící vodou. Pozor na plast, ten vařící vodou raději nepromývejte.

Nedávno jsem viděla i skleněné sprejovky. Jestli dohledám, kde to bylo, přidám vám sem odkaz.