Připravte si velice účinný čistič s nádhernou vůní levandule. Jedná se o víceúčelový čistič který si poradí s každou špínou. Hodí se na mytí kuchyňské desky i linky, umytí lednice, stolů, nábytku, dlaždiček, umyvadla…tedy prakticky všude. Stačí ho jen nastříkat nebo nalít a hadříkem povrch otřít a vyleštit. Ocet má desinfekční účinky takže po něm vše zůstane čisté. Levandule má antibakteriální účinky a hlavně dodá prostředku nádhernou a uklidňující vůni. Jar je v receptu kvůli svým odmašťovacím schopnostem, pomůže vám odstranit všechny odolné mastné skvrny. Až bude levandule vylouhovaná stačí čistič přelít do sprejovky a můžete se pustit do úklidu.

Suroviny

  • 250ml vody
  • 250ml octa
  • 2 lžíce sušené levandule (květů)
  • 4 lžíce jaru (nebo jiný prostředek na nádobí)

Volitelně:

  • 20 kapek esenciálního oleje levandule (pro více levandulové vůně)

Příprava

  1. Sušenou levanduli dejte zalijte vroucí vodou. Zakryté nechte louhovat do vychladnutí.
  2. Přidejte ocet a jar. Promíchejte.
  3. Čistič přelijte do láhve a nechte 1 týden louhovat.
  4. Poté přeceďte. Připravte si sprejovku nebo jiný obal. Sprejovka je určitě nejpraktičtější- pokryjte velkou plochu.

 

Použití: levandulový čistič nastříkejte, nechte krátce působit a setřete. Suchým hadříkem rozleštěte pro bohatý lesk. Použít ho můžete na kuchyňskou linku, umyvadla nebo vanu, stolky, obývací stěnu. Zkrátka vše co chcete vyčistit.

 

Před použitím na dřevěný nábytek, obývací stěnu a jiný nábytek se přesvědčte na malém skrytém kousku jestli je pro daný kus vhodný.

 

Skladování: při pokojové teplotě

Trvanlivost: několik měsíců