Luxusní peeling na tělo i pleť s jasmínovým kokosovým olejem. Kokosový olej s jasmínem mi přišel minulý týden z e-shopu Zdraví ze Srí lanky. Ta vůně je úžasná! S jasmínem jsem se setkala poprvé a hned jsem si ho zamilovala. Skvělé je, že tento olej můžete použít nejen na výrobu domácí kosmetiky, ale také do jídla.

První, co mě ale napadlo je, že si z něj vyrobím peeling. Mám ráda, když kosmetika voní. Při použití je to pak i smyslový zážitek. Ať už se jedná o voňavý pleťový krém, peeling nebo balzám na rty, vždycky si to skvěle užívám.

Překvapilo mě, jak výraznou vůni jasmín má. Při smíchání oleje s dalšími surovinami skoro nezeslábne. Plánuji celou řadu jasmínové kosmetiky, máte se tedy na co těšit. Začneme u peelingu. Miluju peelingy! Nikdy na něj ve sprše nezapomenu. Pokožka je po něm krásně jemná a díky oleji i hydratovaná. Masáží pokožku prokrvíte, to je zase dobré na celulitidu a pro zpevnění pokožky.

Výroba peelingu je velice jednoduchá, pojďme se tedy na ni podívat:

 

Budete potřebovat:

  • 60g kokosového oleje s jasmínem
  • 40g hladké kukuřičné mouky

Suroviny:

Kokosový olej s jasmínem. Seženete ho na www.zdravizesrilanky.cz. Ta vůně je úžasná! Hned jsem si ji zamilovala.

Dále budete potřebovat hladkou kukuřičnou mouku. Tu jsem zase sehnala na www.biosfera.cz.

Kukuřičná mouka v tomto případě nahrazuje cukr nebo sůl. Je velice jemná a vhodná i na obličej. Líbí se mi použití kukuřičné mouky, protože to není tak obvyklé.

 

Postup:

Kokosový olej nechte změknout na pokojovou teplotu, ať se vám s ním lépe pracujte. Pokud ho máte v lednici, bude moc tvrdý. Nechte ho tedy chvilku povolit.

Dále přidejte hladkou kukuřičnou mouku a promíchejte.

Nepřidávejte další vůni nebo silici. Olej s jasmínem je voňavý a byla by škoda tak krásnou vůni zakrýt jinou.

Konzistenci peelingu si můžete upravit přidáním více mouky nebo oleje.

 

Poznámka: V chladnějším prostředí může peeling ztuhnout. Pokud se tak stane a nepůjde nabrat, dejte sklenici s peelingem do misky s horkou vodou anebo ho přeneste na teplejší místo.

Použití:

Při sprchování vezměte trochu peelingu a krouživými pohyby promasírujte celé tělo. Je vhodný i na obličej. Poté peeling smyjte teplou vodou.

 

Skladování: při pokojové teplotě

Trvanlivost: 1 rok