Vyrobte si domácí oční sérum které vám pomůže nejen s kruhy pod očima. Oproti prvnímu kofeinovému séru obsahuje několik složek navíc aby bylo ještě účinnější. Sérum nádherně voní díky přírodním silicím z levandule a citronu. Určitě vás ale zajímají hlavně účinky tohoto séra, tak se pojďme podívat na účinky jednotlivých surovin:

 

 • Mandlový olej: lehký olej, který se snadno vstřebá. Hydratuje pokožku a zesvětluje tmavé kruhy.

 

 • Ricinový olej: má silné hydratační účinky. Pomáhá zjemnit vrásky a zesvětluje kruhy pod očima. Léčí i časté svědění nebo suchost očí.

 

 • Káva: kofein obsažený v kávě je vynikajícím pomocníkem na boj s kruhy pod očima. Tmavé kruhy zesvětlí, snižuje otoky kolem očí a zabraňuje jejich vzniku. Kofein zlepšuje cirkulaci a tím zlepšuje i vzhled kruhů a pokožky. Pokožka bude rozjasněná a vyhlazená.

 

 • Vitamin E: bojuje proti kruhům pod očima a otokům, také vyhlazuje pokožku. Má silné hydratační účinky a je prevencí proti vzniku vrásek. Také zlepšuje vzhled vrásek již vzniklých

 

 • Citrónová silice: zesvětluje kruhy pod očima, vyhlazuje pokožku, zvyšuje tvorbu kolageny, stimuluje krevní oběh, zesvětluje vzhled jizev, sjednocuje tón pleti

 

 • Levandulová silice: má odvodňovací schopnosti díky kterým otoky zmizí. Uklidňuje oči a ulevuje od podráždění nebo suchosti očí. Po dlouhém dni vám uleví od unavených očí a také zlepšuje kvalitu spánku.

 

Sérum je určeno pro všechny typy pleti i věkové kategorie. Je vhodný pro každodenní používání. Vitamin E a ricinový olej jsou trochu mastnější, proto se sérum hodí k nanášení v nočních hodinách. Během týdne očekávejte první známky zlepšení a pokud s používáním vytrváte bude už to jen lepší.

 

 • 3 lžíce mandlového oleje (odkaz)
 • 1 lžíce ricinový olej (odkaz)
 • 1 lžíce mleté kávy
 • 1 lžička vitamin E olej* (používám tento: odkaz)
 • 15 kapek citrónové silice (odkaz)
 • 15 kapek esenciálního oleje levandule (odkaz)

Použít můžete vitamin E acetát, tekutý vitamin E, ale i kapsle vitaminu E z lékárny (propíchnete je a vymáčknete)

 

Postup:

 1. Mletou kávu nasypte do malé lahvičky.
 2. Zalijte mandlovým olejem
 3. Při pokojové teplotě nechte týden louhovat. Kávu můžete nechat louhovat až 1 měsíc pro ještě lepší účinky.
 4. Poté přeceďte přes plátýnko nebo jemné sítko. Je potřeba odstranit všechnu kávu aby v séru nezůstaly kousky kávy. V lahvičce vám zůstane kávový olej. Lze ho používat i samotný (na kruhy, celulitidu, zpevnění pokožky i pleti)
 5. Do kávového oleje přidejte ricinový olej, vitamin E a obě silice. Dobře protřepejte
 6. Skladujte ve skleněné lahvičce. Také můžete použít doplnitelnou roll-on lahvičku. Mají menší objem, takže vám to vyjde na několik doplnění.

 

Použití: Večer před spaním vmasírujte pod oči a na celé oční okolí. Pro odstranění váčků a kruhů pod očima každou stranu po dobu 30 sekund masírujte pohybem zleva doprava nebo prsty sérum vťukávejte. Ráno můžete pokožku umýt.

 

Poznámka

Roll-on lahvičky můžete koupit v online obchodech pro výrobu kosmetiky např. mydlovysvet.cz, kutilov.cz…

 

Skladování: při pokojové teplotě

Trvanlivost: až 1 rok (záleží na trvanlivosti použitých olejů)