V minulém článku jsem se věnovala boxu pro kočky. Jednalo se o dárkový pro pro kočky od firmy Zoo Royal. Oslovili mě, jestli bych nechtěla dárkový box otestovat a já jsem souhlasila. Máme doma 2 věčně hladové kočky a ty by mi odmítnutí jídla nikdy neodpustily:-D. Protože máme i pejska, testovala jsem i box pro psy.

Dnes se podíváme na to, co obsahoval box pro psy a jak byla naše Nelča spokojená. Sama jsem byla zvědavá, jak se s boxem popere. Je to přeci jen už postarší dáma, je jí totiž už 12 let (ten čas hrozně letí) a nevěděla jsem, jak novinky přijme.

 

Kdo byste si chtěli přečíst článek o testování boxu pro kočky, klikněte sem: Testuji box pro kočky od Zoo Royal

 

První, co mě napadlo, když box přišel, že je větší, než jsem čekala. Už jsem v minulosti pár boxů pro psy vyzkoušela a ty byly vždy menší.

Box jsem rozbalovala na zahradě, pomáhal mi s tím můj synovec. Je ještě malý a tak mi chvilku trvalo, než jsem mu vysvětlila, že v tomhle boxu pro něj žádné dobroty opravdu nejsou:-).

 

Dárkový box pro psy

Tento box prodává firmy Zoo Royal. Je na trhu teprve krátce. Box se dá zakoupit na www.zooroyal.cz za cenu 299Kč.

 

 

Odborná porota: 

Protože je Nelča už starší pejsek, nechala si s boxem nakonec pomoci od Haríska. Je to bráškův jorkšír  a Nelču má strašně rád. Harískovy jsou teprve 2 roky, takže si ještě rád hraje s různými hračkami. Taky Nelče pomohl s tvrdšími pamlsky.

 

 

 

 

 

   

 

 

 

                   Nelča                                                      Harísek

Věk: 12 let                                                   Věk: 2 roky

 

Obsah boxu

Tento box obsahoval:

  • 1x suché krmivo
  • 4x mokré krmivo
  • 2x hračku
  • 1x příslušenství

 

Rozbalení:

Pojďme se na to podívat podrobněji:

 

Konzerva Zoo Royal – Individual care, sensitiv

Mokré krmivo s kachním masem a s bramborami

Váha: 400 gramů

Složení: 68% kachní maso, 26,5% vývar, 4% brambory, dále obsahuje minerální látky, slunečnicový olej a řepkový olej

Hodnocení: Podle složení konzerva obsahuje hodně masa, se složením jsem maximálně spokojená. Tato konzerva je vhodná pro psy, kteří jsou citlivý na stravu. Za to jsem moc ráda, protože Nelča už starší a proto je taky citlivější. Potřebuje kvalitní krmivo. Konzerva jí chutnala. Říkala jsem si, že tak velkou konzervu nestihne sníst, než se zkazí. To jsem se bála zbytečně, sice jí jedla na několikrát, ale snědla ji celou:-).

 

Konzerva Moon ranger – Individual care

Krutí maso se sladkými bramborami a brusinkami. Bez přidaného cukru.

Váha: 400 gramů

Složení: 68% krutí maso, 25,7% vývar, batáty, borůvky, šípek, kopřiva, šalvěj, fenykl…

Hodnocení: Konzervy má Nelča nejradši, tato jí moc chutnala. Trochu jsem se bála neznámého složení (batáty, šípek apod.) – podobnou konzervu ještě neměla, ale dopadlo to dobře. Klidně bych si dala s ní, krutí s batáty, borůvkou a bylinkami? To zní dobře a voněla opravdu lákavě. K složení konzervy nemám co vytknout a Nelča byla taky spokojená.

 

Míček Trixie Snack ball

Míček z přírodní gumy s integrovaným labyrintem.

Hodnocení: K testování produktů k boxu se přidal i Harísek, jorkšírský teriér mého brášky. Nelča už se za míčky nehoní, ale on je štěňátko a baví ho to. Líbí se mi, že je uvnitř labyrint, není to jen míček s dírou. Když dáte dovnitř pamlsky, nevypadnou hned po prvním drcnutí. Pejsek se musí opravdu snažit a zasloužit si je. Harísek při jídle hodně spěchá (jako kdyby mu to chtěl někdo sníst), a to není dobré pro trávení. Tenhle míček ho alespoň zpomalí a jídlo si vychutná (a ještě si užije zábavu).

 

Plyšový rohlík

Plyšový hračka – rohlík

Hodnocení: Je to příjemný materiál. Tuhle hračku u nás objevil Harísek a odnesl si ji s sebou domů. Odmítl se jí vzdát a štěkal na každého, kdo mu ji chtěl vyndat z pusy:-D. To ale nevadí, protože jak jsem psala, Nelča už na hračky není (raději si zchrupne:-)). On si s ní ale vyhraje. Večer mi volal bráška, že s ním večer Harry i spal a celý den si ten plyšový rohlík nosil po bytě. Hračka je lehká, ideální i pro malé psy.

 

Konzerva Mac´s – kuřecí a brusinky

Mokré krmivo pro dospělé psy z kuřecího masa a brusinek

Váha: 400 gramů

Složení: min. 70% kuřecí maso, brambory, brusinky, lněný olej, slávka zelenolistá a minerální látky

Hodnocení: Konzervu si rozdělila Nelča s Harískem. Konzerva do nich zahučela ani nevím jak:-). Harry i Nelča jsou maličcí pejsky, kam to všechno dávají?:-D. Nechápu, jak to mohli tak rychle sníst. Prý mám za ně říct, že jim moc chutnala:-).

 

Tales and Tails – pamlsek

Pamlsek z rybího masa (tresky a lososa)

Váha: 70 gramů

Složení: 80% treska, 20% losos

Hodnocení: Nelča nemůže moc tvrdé pamlsky,  sušené rybí maso zvládla bez problému. Četla jsem, že z každého prodaného balení pamlsků jdou peníze na různé projekty na ochranu zvířat. To je skvělý nápad.

Jsou to kvalitní pamlsky, vyrobené pouze z masa (konkrétně rybiček) a ještě jdou peníze pro zvířátka, která to potřebují? Určitě je koupíme zas!

 

MeraPures sensitive snack

Pamlsek ze sušeného masa – krocana. Pamlsek je vhodný i pro psy, kteří trpí alergiemi nebo potravinovou nesnášenlivostí.

Složení: 100% krocan

Hodnocení: Sušené krocaní maso – vypadá to moc dobře. Jako Jerky, sušené maso, které si kupuje Jarda. Tuhle dobrotu si Nelča kvůli zoubkům musela odpustit a tak jsme ji přenechali Harískovi. Pár jsme si jich ale nechali, nakrájeli je na kostičky a dali je číčám. Je to sušené maso a to ony mají moc rády:-).

Ke složení není co vytknout. Pamlsky, které jsou ze 100% masa mám nejraději, protože tam opravdu není co řešit:-). Pejskovi dá sušené maso chvilku zabrat, takže ho i zabaví. Určitě to bude dobré i na zoubky.

 

Meat chunkskrutí

Kostičky z krutího masa. Vhodné i pro psy citlivé na stravu. Bez cukru, sóji a obilovin.

Váha: 60 gramů

Složení: 98% masa sušeného vzduchem – 68% krutí maso, 30% krutí bílkovina

Hodnocení: Měkké kostičky ze sušeného masa. Na těchto kostkách se shodli všichni! Kočky i psy si na nich pochutnali. Jsou měkké, proto si na nich mohla pochutnat i Nelča. Tenhle pamlsek zmizel jako první. Stačilo zachrastit obalem a měla jsem u nohy tři mlsné krky:-D.

 

Konzerva Wow  -zelenina a ovoce

Konzerva z ovoce a zeleniny

Váha: 400 gramů

Složení: mrkev, cuketa, špenát, jablka, pampelišky, mořské řasy…

Hodnocení: U této konzervy jsem se po přečtení složení trochu bála, že ji Nelča odmítne. Ještě jsme žádnou podobnou konzervu jen z ovoce a zeleniny nekupovali. Konzerva jí ale chutnala, z toho jsem měla radost. Člověk nikdy u nových produktů neví, jestli je vaše zvířátko přijde.

 

Happy dog

Suché krmivo pro psy  s jehněčím masem a rýží.

Váha: 300 gramů

Složení: 21% jehněčí bílkovina, 21% rýžová mouka, vejce, mořské zeleniny, pampeliška, artyčok, kopřiva, ostropestřec mariánský.

Hodnocení: U suchého krmiva jsem byla hrozně zvědavá, jestli ho Nelča přijme. Většinou jí mokré krmivo, ale je zvyklá i na suché. Krmivo jí chutnalo, snědla ho do poslední granulky. Dokonce jsem pár granulek nosila v kapse na procházku po poli a dávala jí je za odměnu.

Složení suchého krmiva vypadá dobře. Líbí se mi, že jsou v něm i bylinky jako pampeliška, kopřiva nebo ostropestřec. Bylinky jsou dobré nejen pro lidi, ale i pro zvířata. Přesto je ale v krmivech nebo pamlscích moc čast nenajdete. Potěšilo mě, že tato firma je do krmiva přidala.

 

Country meat

Maso sušené vzduchem. Neobsahuje obiloviny.

Váha: 80 gramů

Složení: 100% selské kachní maso

Hodnocení: Tohle sušené masíčko dostal Harísek. Je to zlatíčko a zaslouží si nějakou tu mlsku. On by to samozřejmě nejraději snědl všechno najednou, ale to nejde, protože by mu bylo špatně. Pamlsky jsou křupavé, proto jsme je dali Harískovi. Tomu křupavé pamlsky chutnají. Chvilku mu sice zabere, než je zvládne sníst, ale to ho nezastaví:-).

 

Razítko na sušenky

V boxu jsem našla i něco pro sebe – razítko na sušenky s nápisem MADE WITH LOVE. Razítka mám ráda, určitě ho použiju. Uvidíme, jestli s ním upeču něco pro nás anebo pro ty moje miláčky:-).

 

Celkové hodnocení:

Asi se budu opakovat, ale stejně jako s boxem pro kočky jsem byla maximálně spokojená s tímto. Vzhledem k tomu, že box normálně stojí 299Kč, měla jsem trochu obavy toho, jaké krmivo mi přijde. Když se ale podíváte na složení všech suchých i mokrých krmiv a pamlsků, nemám jedinou výtku. Některé mají dokonce 100% masa!

Konečně firma, která nabízí poctivé, kvalitní jídlo pro zvířátka. Díky testování jsem objevila skvělou firmu a plno zajímavých produktů. Už jsem si na stránkách vyhlídla další boxy, které mezitím vyšly. Taky budu objednávat suché krmivo pro kočky značky Happy Cat, to jim hrozně chutnalo. Nejdřív vyzkouším boxy, která firma nabízí a pak si z toho vyberu, co ještě objednám za jednotlivé produkty (to bude hodně těžké rozhodování). Kdyby vás cokoliv zajímalo, klidně napište. Snažila jsem se tu zmínit všechno, abyste o boxu měly všechny potřebné informace. Snad jsem na nic nezapomněla.

U zvířat je hodnocení jednoduché – chutná? Snědí to. Nechutná? Nesní. Boxy jsou oba prázdné, nic nezbylo a to je pro mě známkou spokojenosti. Boxy skončili roztrhané na cáry, jak se Mavis a Vločka dobývaly dovnitř, pro další mlsky. Mě nezbývá nic jiného, než jim objednat další dobroty:-).

Jsem ráda, že jsem mohla boxy otestovat, protože jsem objevila firmu, která nabízí kvalitní krmivo za skvělou cenu. Za mě obrovská spokojenost a nejen za mě, ale určitě i za celý testovací tým – Nelču, Haríska, Mavis a Vločku, kterým tímto děkuji za účast na testování:-).