Trápí vás celulitida? Sáhněte po kávě. Tím nemyslím abyste pili kávu po litrech, ale používali jí na pokožku. Používáním kávy pokožku prokrvíte a tím zabraňujete vzniku celulitidy. Nebo pokud už jí máte zlepšujte její vzhled.

Vyzkoušejte recept na tuhé tělové mléko s kávovým olejem. Je vyrobené pouze z přírodních surovin a výroba jeho výroba je velice jednoduchá. Vydrží vám 1 rok a to i v koupelně. Vyrobit si jich tak můžete vyrobit více ať máte do zásoby.

Tělové mléko můžete udělat i jako peeling. Bude to tedy tělové mléko i peeling zároveň. Stačí olej s mletou kávou necedit a přidat ho do receptu, tak jak je. Peeling je také důležitou částí při boji s celulitidou. Pokožku prokrví ještě více a odstraní odumřelé buňky. Pokožka tak bude vypadat zdravěji.

Používáním kávového mléka získáte pružnější pokožku. Bude zdravější, jemnější a celulitida se brzy zlepší. Nezapomínejte ale na pravidelný pitný režim, který je nejčastějším důvodem vzniku celulitidy. Vody dodá pokožce pružnost, proto pijte alespoň 2 litr neslazené vody denně.

 

Budete potřebovat:

 • 16g včelího vosku
 • 30g kokosového oleje
 • 20g kávového oleje (recept níže)
 • Volitelně: mletá káva
 • Pomůcky: silikonová forma

 

Kávový olej

 • 120g olivového oleje
 • 40g mleté kávy

 

Kávový olej:

První si vyrobte kávový olej. Stačí mletou kávu zalít olivovým olejem a nechat týden až měsíc stát. Občas protřepejte. Nechávám ho na skříni při pokojové teplotě.

Poté olej přeceďte přes jemný cedník nebo plátýnko. Kousky kávy vlastně nevadí, pokud chcete aby bylo tělové mléko zároveň i peelingem.

Odvažte si potřebné množství – tedy 20 gramů. Zbytek můžete používat samostatně jako tělový olej na celulitidu, prokrvení pokožky a zpevnění. Také z něj vyrobíte oční krém, pleťové krémy a další. Nebo si ho namažte před spaním na kruhy pod očima. Uvidíte, že budou brzy vypadat mnohem lépe

 

Pro výrobu tuhého tělového mléka:

 1. Připravte si sklenici (třeba od přesnídávky nebo jinou zavařovačku). Dejte do ní vosk nakrájený na menší kousky. Jen ho prosím nestrouhejte, ze struhadla ho sundáte dost těžce.
 2. Přidejte kávový olej a kokosový olej.
 3. Sklenici dejte do malého hrnce a kolem nalijte vodu sahající přibližně do poloviny sklenice. Voda se nesmí při vaření dostat dovnitř.
 4. Zapněte sporák na střední teplotu. Pokud voda prská upravte jít tak, aby voda nestříkala.
 5. Zahřívejte do rozpuštění vosku, pár minut to potrvá. Promícháním proces urychlíte.
 6. Pro mléko které je zároveň i peeling přidejte trochu mleté kávy. Použila jsem celá kávová zrna, ale příště bych je asi vynechala.
 7. Směs rychle tuhne, rovnou ji nalijte do forem. Ideální jsou silikonové formy, ze kterých vše snadno vyklopíte. Používám různé tvary – nejvíce asi ten co vidíte na fotce. Použít lze i květiny a jiné neobvyklé tvary, alespoň to bude veselejší😊
 8. Mléko nechte ztuhnout na lince nebo formu podložte a přeneste do lednice. Silikon je dost měkký a bez podložky by hrozilo rozlití.
 9. Tuhé mléko uložte do plechové krabičky nebo jen položte v koupelně do poličky

 

Použití: mléko taje při kontaktu s pokožkou. Části postižené celulitidou nebo ty co chcete zpevnit několikrát potřete. Poté rukou vmasírujte do pokožky. Skvělý je i masážní kartáč, který pomůže mléku se lépe vstřebat.

Pokud je v mléku mletá káva pokožku dobře promasírujte a poté setřete suchým nebo navlhčeným ručníkem.

 

Skladování: při pokojové teplotě

Trvanlivost:  1 rok nebo dle data spotřeby použitých surovin