Dnes mám pro vás recept na univerzální krém. Je to takový ten krém na všechno (ty mám nejradši). Díky obsahu včelího vosku je krém částečně voděodolný a proto udrží vaši pokožku déle hydratovanou. Výroba obnáší jen roztavení složek a přelití do obalu. Tím vaše práce končí. Pár minut, nic víc :-). Vždy vyrábím minimálně dvojnásobnou dávku. Mám docela velkou spotřebu tak si ho vyrábím do zásoby.

Teď se ale podíváme, na co všechno můžete krém použít:

 

Roztřepené konečky

Suché a popraskané rty

Výživa nehtů a nehtové kůžičky

Rozpraskané paty

Suché ruce

Jizvy nebo strie

 

Suroviny

  • 100g olivového oleje (120ml)
  • 15g včelího vosku

Obal: dóza, plechová dóza…

Pomůcky: zavařovací sklenice nebo miska na vodní lázeň, stěrka

 

  1. Včelí vosk pokrájejte nebo natrhejte na menší kousky (záleží na tom v jaké formě vosk máte).
  2. Spolu s olivovým olejem dejte vosk do sklenice. Používám zavařovací sklenice, protože mám jistotu, že se jedná o varné sklo.
  3. Sklenici položte do hrnce (stačí menší hrnec) a nalijte do něj vodu tak aby sahala přibližně do půlky sklenice. Voda se nesmí dostat dovnitř sklenice.
  4. Vodu přiveďte k varu. Pokračujte ve vaření, dokud se včelí vosk úplně nerozpustí. Občas můžete promíchat.
  5. Když je vosk rozpuštěný je čas na přelití do obalu. Nejdřív ale promíchejte obsah sklenice a pak teprve nalijte do dózy. Krém tuhne velice rychle, proto je nutné přelít krém skoro okamžitě.
  6. Krém nechte stát několik hodin na lince, dokud neztuhne nebo ho opatrně přeneste do lednice. V lednici tvrdne asi tak 20 minut. Lednici používám když chci tuhnutí urychlit.

 

Použití:

Krém naberte prsty a vmasírujte do pokožky nebo naneste na rty. V případě roztřepených konečků krém zahřejte mezi dlaněmi a poté naneste na konečky (stačí velice malé množství).

 

Skladování: při pokojové teplotě

Trvanlivost: 1 rok