Poslední měsíce jsem si hodně oblíbila ajurvédský olejíček z obchodu Zdraví ze Srí lanky, tak bych se dnes chtěla o mou zkušenost podělit.

Tento olejíček mám z www.zdravizesrilanky.cz. Mají tam i plno dalších zajímavých ajurvédských produktů, vlastně už mnoho z nich používám. Ajurvéda mi vždy byla velmi blízká. Vařím hodně ajurvédských jídel, piju čaje Everest Ajurveda a používám ajurvédskou kosmetiku. Nic z toho nebylo v plánu, tyto produkty si mě sami našly a já jsem si je zamilovala. Asi je mi ajurvéda souzená, byl to osud😊.

Při péči o vlasy také používám panenský kokosový olej (též ze zdravizesrilanky.cz). Dělám si z něj vlasovou masku. Misku s olejem dám do horké vody a nechám ho trochu zahřát. Zahřátý se lépe dostane do vlasů. Nanesu na vlasy a nechám několik hodin nebo přes noc působit. Druhý den vlasy umyju. 

 

Olejíček se jmenuje Sunilya Hair oil. Je to olej na vlasy. Už nějaký ten rok používám No Poo metodu, to znamená, že nepoužívám šampon. Momentálně používám bylinný ajurvédský šampon v prášku. Jako kondicionér pak jablečný ocet s vodou, který si vlasy přeliju a opláchnu je vodou.

To mi ale nestačilo, chtěla jsem pro vlasy ještě nějakou výživu a hydrataci. Tento olejíček jsem si hodně oblíbila. Je totiž vyrobený pouze z bylinek. Dokonce je tam indický angrešt.

 

Popis:

Cena: 89Kč

Množství: 100ml

Použití: Jako vlasový olej či maska

Odkaz: https://www.zdravizesrilanky.cz/Pece-o-vlasy/323-Sunilya-Hair-Oil-olej-na-vlasy-100-ml

Vůně: nádherná bylinková vůně, velice příjemná

 

Složení:

Mukunuwenna (Alternanthera sessilis) Keekirindiya (Eclipta prostrata) Indický angrešt / Nelli (Phyllanthus emblica) Liqourice / Welmee (Glycyrrhiza glabra)

V překladu obsahuje tyto byliny:

  • Neshodnice – používá se pro podporu růstu vlasů, zabraňuje jejich vypadávání. Také při mykózách a ekzémech.
  • Plevuňka přisedlá – podporuje růst vlasů, používá se i na různé vyrážky a kožní problémy
  • Amalaki/ indický angrešt – vyživuje a posiluje vlasy, vysoká obsah vitaminu C
  • Lékořice – vyživuje, zabraňuje vypadávání vlasů, proti lupům, urychluje růst

 

 

 

Použití:

  1. Olejíček se dá použít na suché i vlhké vlasy. Stačí v dlani rozetřít pár kapek a vmasírovat je do vlasů.
  2. Na roztřepené konečky naneste olejíček na prsty a nanést na konečky.
  3. Další možnost je nanést větší množství oleje do vlasů a nechat několik hodin nebo klidně i přes noc působit. Samozřejmě čím déle, tím lépe. Určitě si ho nenanášejte, pokud se ještě někam chystáte, byla by škoda ho po chvilce smýt.  Vlasy je pak potřeba umýt  – spíše dvakrát nebo třikrát, aby nebyly mastné.
  4. Já olejíček používám i pro masáž hlavy pro podporu růstu vlasů. Pár kapek zahřeju ve dlani a pak několik minut masíruji vlasovou pokožku. Je to příjemné a vlasy pak rostou rychleji. Zároveň tím dodáte výživu vlasové pokožce.

Poznámka: Zkuste tuto masáž udělat partnerovi a on zase může namasírovat vás. Masáž hlavy je neskutečně příjemná😊.

 

  • Olejíček má pomáhat i při bolesti hlavy a očí. Až mě bude bolet hlava, tak to vyzkouším. To jsem zvědavá, jestli to bude fungovat.

 

S olejíčkem jsem tedy moc spokojená a určitě ho doporučuji. A ta vůně…je úžasná. Vždycky si jeho používání užívám😊.