Ovocné masky mám nejraději. Jsou přírodní, bez chemie a krásně voní. Navíc můžete skvěle spotřebovat ovoce, které nesníte a nemusíte je zbytečně vyhazovat. Kromě pleťových masek si vyrábím i masky na vlasy. Pokud chcete krásné lesklé vlasy, vyzkoušejte masku z banánu, avokáda nebo ibišku. Taky funguje vajíčko nebo kokosový olej. Každá maska obsahuje něco jiného a proto je ráda střídám.

Dneska mám pro vás recept na masku banánovou. Krásně voní a vlasy jsou po ní krásně jemné a lesklé. Je vhodná i pro zničené vlasy, které se lámou.

 

Přínosy masky:

Banán hydratuje a vyživuje vlasovou pokožku, a tím pomáhá proti lupům

Dodá vlasům lesk

Redukuje lámání vlasů a třepení konečků

Vyživuje vlasy i vlasovou pokožku

Je přírodní, bez chemie

Šetří životní prostředí – bezobalová a bez chemie

Regeneruje poškozené vlasy

Vlasy jsou po ní krásně hladké a jemné

 

 

Ovocné masky si zamilujete. Fungují, krásně voní, a hlavně v nich není žádná chemie. A pokud se ptáte, jak často si vlasovou masku dělat, je to opravdu jedno. Jak často budete chtít😊.

 

Suroviny:

  • 1 banán
  • 2 lžíce medu
  • 2 lžíce olivového oleje

Postup:

Všechny suroviny rozmixujte tyčovým mixérem. Když to nerozmixujete, budete mít ve vlasech kousky banánu. Někdo to tak dělá, ale mě osobně přijde lepší ty kousky ve vlasech nemít:-).

Masku naneste na vlasy i vlasovou pokožku. Nechte působit 30-60 minut.

Poté vlasy dobře opláchněte. Není nutné používat šampon, stačí pouze voda.

 

Poznámky k receptu:

  • Banán může být klidně zralejší, ale určitě nikdy nepoužívejte zkažený banán. Plesnivý banán obsahuje škodlivé plísně a ty se vám dostanou do pokožky.
  • Nemáte tyčový mixér? Použijte stolní mixér. Pokud to jde ztuha, přidejte trochu vody.
  • Nemáte med nebo olivový olej? Jednoduše je vynechejte. Jinak místo olivového můžete použít i mandlový, kokosový a další z široké nabídky olejů.