Indickou kuchyni miluju a vařím ji hodně často. U sladkých receptů jsem si všimla, že se tam často objevuje semolinová mouka. V obchodě jsem ji nenašla. Na internetu bych jí asi sehnala, ale zase se mi nechce objednávat jen mouku. Musela jsem si tedy poradit a vymyslet to jinak😊.

Minulý měsíc jsem vařila kuskus a na obalu jsem si všimla informace, že se jedná o semolinovou těstovinu. Napadlo mě mouku rozmixovat a ono to funguje! Během minuty v mixéru jsem získala krásně hladkou mouku. U menšího množství mi stačil i elektrický mlýnek na kávu.

Do čeho ale semolinovou mouku použít? Používám ji do indických receptů, ale třeba pro ni najdu uplatnění i jinde. Zatím jsem dělala různé druhy halvy. To je taková hustá kaše z mléka, semolinové mouky a ghí a je to mimochodem strašně moc dobrý:-P.

Brzy přidám recepty na dobroty ze semolinové mouky. Uvidíte, že se vám tato mouka bude hodit a dá se z ní udělat plno zajímavých receptů😊.

 

Suroviny:

  • Kuskus
  • Mixér nebo elektrický mlýnek na kávu
  • Síto

 

Postup:

Kuskus dejte do mixéru a rozmixujte. Mělo by stačit 1-2 minuty. Mouku prosijte a to co vám zbylo v sítu znovu rozmixujte. Je to mouka, proto chceme pouze jemnou mouku bez hrudek.

 

Použití:

Používejte jako semolinovou mouku.

 

Recepty: