Dneska jsem u nás v Bille objevila novinku – Limelon. Vypadal jako malý kulatý zelený meloun. Strašně ráda zkouším nové ovoce nebo zeleninu, takže jsem ho tam nemohla nechat.

Cena byla velice příjemná – 50 korun. Za ovoce na Sapě platím mnohem více😊.

 

Co je to Limelon?

Je to malý meloun s chutí limety. Název je tedy spojením slova limeta a meloun.

 

Jak se Limelon jí?

Slupka se oloupe a stejně jako u klasického melounu vyndáte i semínka. Asi by se dali jíst, ale je jich uprostřed tak moc, že by se to špatně jedlo. Můžete je ale zkusit nasušit, třeba vám vyrostou.

Dužinu můžete sníst samotnou anebo použít do smoothie či salátu.

 

Ochutnávka:

Meloun jsem nakrájela na měsíčky. Semínka jsem vydlabala a nasušila. Schovala jsem ji je na příští rok s tím, že je zkusím zasadit. Takový limelon na zahradě bych brala😊.

Limelon je velice šťavnatý. Asi to bude i tou limetovou chutí, ale úplně se vám z něj sbíhají sliny:-D.

Chuť je melounová, a zároveň cítíte i limetku. Je to takový kyselejší meloun. Naštěstí je kyselí příjemně, ne zase tolik, aby vám křivil pusu.

 

Vtipné je, že jsem byla jediná, kdo v Bille věděl, co to je. Přesněji řečeno jsem to věděla jen proto, že jsem si to přečetla na cedulce. Paní prodavačka mi pořád chtěla markovat Jiný menší meloun, který byl o dost dražší. Co je to limelon nevěděla a ni nevěděla, že ho nabízí. Tak jsem jí to musela dojít ukázat😊. Je vidět, že je v sortimentu nový.