Vánoční dárky mohou udělat víc než jen přinést radost vašim blízkým. Mohou dát naději na lepší život těm, kteří to opravdu potřebují. Nejen lidé, ale také příroda potřebuje pomoci. Pomoci můžete i koupí kousku pralesa nebo skrz náramek zasadit stromy. Obdarovaný dostane certifikát nebo upomínkový předmět a hřejivý pocit u srdce. Díky příspěvku od vás se ten, kdo dárek dostane může stát „vlastníkem“ aru pralesa, zasadit stromy anebo koupit životně důležité vybavení. Doslova tak můžete zachránit lidské životy. Například taková koza může jedné rodině změnit život. Dá jí mléko, kůzlata…rodina to pak vymění za jídlo nebo léky. Postupně budou mít stádo a budou se mít mnohem lépe. To je lepší než nová hra na počítač nebo pěkný řetízek. Co říkáte?

 

Zachraň prales:

Koupí pomůžete zachránit prales a zároveň budete mít dárek. Přijde vám domu certifikát o vlastnictví 1 aru pralesa. Cena je 990Kč za ar pralesa na Sumatře. Záleží na vás kolik arů koupíte. Koupíte na pralesdetem.cz . Green life za peníze nakoupí pozemky a prales ochrání. Více informací najdete na stránkách:-)

Zasaď strom:

Koupí náramku získáte náramek a k tomu společnost Earthkarma za to zasadí 3 stromy. Náramek přijde zabalený v pěkné papírové taštičce, takže balení máte ušetření😊 Koupíte na earthkarma.cz . Dají se tam koupit i další produkty z jejichž prodeje budou stromy vysazeny.

Koza pro Afriku:

Co mě velice zaujalo je projekt koza pro Afriku. Na této stránce: https://www.skutecnydarek.cz/p/vesela-koza-pro-rodinu-v-kongu/ můžete zakoupit 1 kozu pro rodinu v Kongu. Koza je pro ně šancí na lepší život. Dá jim mléko, kůzlata a tím rodině vydělá na potřebné věci. Možná to zní divně darovat vašemu příteli kozu. Uvidíte ale, že až mu řeknete o co se jedná bude mít stejně hřejivý pocit u srdíčka jako vy. To je dobrý pocit z toho, že jste někomu pomohli:-) Pro mě je to asi ten nejhezčí pocit, který znám.

Dárky pro život:

na www.unicef.cz můžete jako dárek koupit věci potřebné pro život. Koupíte zde například školu v krabici nebo očkování proti obrně. Víte že přenosná škola pro 40 žáků vyjde na pouhých 4703Kč? Tolik dětí získá vzdělání. Stačí si vybrat z jejich katalogu. Koupit lze očkování, pitná voda, vybavení pro porodní asistentky a další důležité věci. Pokud si nevyberete můžete jen poslat peníze na vybraný účet. Jestli chcete dárek můžete třeba vytisknout doklad o zaplacení:-)

 

Adoptuj panenku:

Koupí panenky bude jedno dítě naočkováno proti 6 smrtelným chorobám. Panenky se vyrábí v ČR a často ji vyrábí děti. Až si jí koupíte přijde jim zpráva, že splnila své poselství. Děti jistě bude mít velkou radost. Koupíte na unicef.cz

 

Říční perla:

 

Nádherný náramek z pravých říčních perel a srdíčkem z hematitu.

Koupíte na https://www.luciebila.com/eshop/118/charitativni-predmety-naramek-ricni-perla/ Peníze z prodeje putují na charitativní aktivity. Dále tu koupíte andílky, růžence a další charitativní předměty.

 

 

 

Krabice od bot:

Pomozte dětem v dětském domově. Formou finančního daru můžete přispět dětem na kroužky nebo jiné potřeby aby se mohli věnovat tomu co mají rádi. Na této stránce: https://www.krabiceodbot.cz/darovaci-formular/?projectId=100 Stačí vyplnit údaje, vybrat na co chcete přispět a nechat si zaslat certifikát ve formě pdf emailem. Certifikát můžete dát do obálky nebo nějak originálně zabalit.

 

Pomozte sirotkům z Ugandy

Na www.bwindicoffee.cz zakoupíte dárkové boxy plné dobrot z Ugandy. Jsou zabalené v originální krabici, stačí jen napsat jméno do rámečku. Na výběr jsou box s kávou, čajem, čokoládou a sušenými plody v různých kombinacích. Nebo si můžete nechat balíček sestavit. Z výdělku společnost Bwindi coffee posílá peníze do neziskové organizace Bwindi Orphans na pomoc sirotkům z Ugandy: http://bwindiorphans.org/

Další tipy:

www.unicef.cz

www.skutecnydarek.cz