Dneska jsem si pro vás připravila článek, kde se budu věnovat bylinným čajům značky Leros. Ve spolupráci s touto značkou jsem měla možnost otestovat 10 novinek – bylinných čajů.. Bylinné čaje jsou má velká láska, takže jsem se na ochutnání čajů moc těšila.

Ráda bych vám dnes předala informace o těchto čajích a mé dojmy z nich, o které bych se s vámi chtěla podělit. Spolupráci jsem přijala proto, že bylinné čaje miluji a jsou součástí mého života už mnoho let. Ráda vyzkouším nové čaje, alespoň budu mít větší výběr:-). Navíc se mi strašně líbilo, že se jedná o čaje, do kterých byly použité převážně bylinky z našich krásných českých luk. Firma Leros má širokou nabídku nejen bylinných, ale i ovocných a dětských čajů. Já jsem testovala 10 novinek, které se postupně budou objevovat v obchodech a lékárnách.

Máte rádi bylinné čaje? Tak tohle vás určitě bude zajímat.

 

O firmě Leros

Firma se již od roku 1954 zabývá vykupováním a zpracováním bylin, ze kterých vyrábí čaje. Polovina použitých bylin ze z České republiky a Slovenska, zbytek z oblasti střední Evropy. Jejich léčivé čaje mají tu nejvyšší farmaceutickou kvalitu.

 

 Čaje

  • Vyzkoušela jsem novou řadu bylinných čajů. Čaje obsahují pouze bylinky, neobsahují barviva, sladidla ani aromata.
  • Tyto čaje se vyrábí převážně z českých bylin v Jihomoravské Strážnici.
  • Byliny mají ověřený původ a v průběhu výroby se několikrát ověřuje jejich kvalita.
  • Čaje se budou prodávat v lékárnách a v široké síti obchodů za cenu 69Kč/20 sáčků.
  • Instagram: LEROS bylinná harmonie

 

Když nyní zadáte kód HOMEMADE, dostanete k nákupu nad 400Kč 1 krabičku s 10 sáčky čaje zdarma.

Čaje si můžete objednat na této stránce: LEROS

 

Nyní také můžete zakoupit set 3 čajů za zvýhodněnou cenu 199Kč s poštovným zdarma. Na výběr je balíček na zvýšení odolnosti organismu, balíček pro vitální a štíhlé tělo a pak ještě jeden na zvýšení odolnosti organismu, kde jsou zase jiné čaje.

O firmě jsme si tedy něco řekli, a teď se přesuneme k tomu hlavnímu – k čajíkům.

Následujících 10 čajů patří do nové řady, které se soustředí na tělo i mysl. Dělí se na 4 oblasti:

 Zklidnění 

Spánek

Povzbuzení

Dobré bytí

Každá oblast obsahuje čaje, které vám v této oblasti pomohou. Jaké čaje to tedy jsou?

 

 

1.Zklidnění:

 

Vnitřní harmonie s bazalkou a slézem:

Čaj s bazalkou posvátnou, které se také říká tulsi. Směs pro odbourání stresu a nalezení duševní, fyzické a duchovní rovnováhy. Tulsi se používá v ajurvédě jako revitalizační prostředek. Bazalka posiluje unavený organismus nejen vnitřním užitím, ale i svou vůní. Dále v čaji naleznete kořen mrkve, jestřabinu a sléz.

Chuť: Čaj Tulsi, tedy čaj z bazalky posvátné znám, patří mezi mé nejoblíbenější čaje. Tento čaj kromě samotné bazalky obsahuje ještě další bylinky. Chuťově je vynikající. Před tím, než si čaj vypiju vdechuji jeho vůni, která má také léčivé účinky. Jen vdechuji a relaxuji, poté teprve čaj vypiju.

Čaj mě překvapil svoji barvou – nejdříve nejdříve měl krásné odstíny modré a pak se vybarvil do zelena. Podle toho, jak dlouho čaj louhujete se mění jeho chuť. Při kratším louhování cítíte nasládlou a svěží chuť bazalky, při delší je čaj lehce nahořklý, protože se přidá chuť jestřabiny.

 

Zklidnění s heřmánkem a levandulí

Směs uvolňuje mysl a přispívá k navození klidu, duševní a tělesné harmonie. V tomto čaji naleznete heřmánek a levanduli.

Chuť: Je velice příjemná, první cítíte heřmánek a pak levanduli. Krásně voní, už jen ta vůně mě uklidňuje:-). Levandulový čaj i ten z heřmánku mám moc ráda, ale nenapadlo mě tyto dva čaje spojit dohromady. Spojením těchto dvou bylin je skvělý nápad a výsledkem je moc dobrý čaj.

Přijdu promočená z práce (u teď nás pořád prší) a dám si hrnek horkého čaje. Už jen to teplo mi pomůže cítit se lépe. Vždycky mám plnou hlavu věcí, které musím doma ještě udělat a čaj mi pomáhá se uklidnit a tolik se z toho nestresovat. Ráda si ho dám i na spaní, protože po levanduli usnete jako miminko. Levandule totiž umí zlepšit kvalitu spánku, takže se lépe vyspíte a druhý den máte více energie.

 

 

Spánek

Spánek je strašně důležitý a problémy s ním nám mohou pěkně znepříjemnit život. Jsem ráda, že jsou v nové řadě i čaje na spaní. Pomohou vám se uklidnit, zapomenout na stres a hlavně brzy usnout. Jestli máte problémy se spánkem, tak vyzkoušejte jeden z těchto čajů:

 

Hluboký spánek s kozlíkem a mučenkou

Směs pro uklidnění a zlepšení kvality spánku. Dále v čaji najdete mučenku, heřmánek, mátu peprnou a levanduli. Kozlík lékařský se používá pro léčbu nespavosti a při problémech s usínáním a to již stovky let. Mučenku slouží k navození pocitu spánku. Levandule a heřmánek uklidní a zrelaxují mysl.

Chuť: Vůně čaje je tak uklidňující – cítím heřmánek, levanduli…Ze začátku je cítit hlavně levandule a trochu i heřmánek, postupně se přidá zbytek bylin.

O účinnosti kozlíku jsem už hodně slyšela, ale nikdy jsem ho nevyzkoušela. Protože Jarda zase začal trpět na problémy se spánkem, nechala jsem čaj pro něj a jen jsem ochutnala. S prací je to teď hodně špatné a díky tomu stresu nemůže kolikrát usnout až do rána. Čaj si dal asi 2 hodiny před tím, než chodíme spát. Asi po hodině mu začala padat víčka a tak si šel hned lehnout. Prý se takhle dobře už dlouho nevyspal. Před 12 hodinou neusnul už hodně dlouho. Určitě koupíme další čaj, protože ho pije už několikátý den a nemůže si ho vynachválit. Má mnohem víc energie a ten dostatek spánku je na něm strašně moc vidět.

 

Radostné usínání s konopím a vlčím mákem:

Konopná směs s vlčím mákem pro zklidnění a snadnější usínání. Dále obsahuje ještě ibišek a heřmánek. Mák působí relaxačně a navozuje pocit spánku.

Chuť a hodnocení: Čaj má po zalití tmavě modrou barvu, takovou jsem ještě nikdy neviděla. Postupně modrá barva zmizí a vybarví se spíše dohněda. Chutí mi připomíná konopná semínka, která jsou velice zdravá a proto je ráda jím. Čaj je příjemně nasládlý.

Tenhle čaj je ideální po příchodu z práce, kdy se potřebujete uklidnit. Jarda pije čaj tak 2 hodinky před tím, než chodíme spát, aby usnul co nejdříve.

 

Povzbuzení

Čaj ranní zahřátí s myrtou a zázvorem:

Tento čaj vás po ránu zahřeje a prokrví organismus. Obsahuje myrtu, zázvor, dále také černý čaj, lékořici a mátu. Lékořice a máta nastartuje trávení, černý čaj podpoří cirkulaci krve, a zázvor dodá energii.

Chuť: Čaj jsem si dopřála po ránu hned několik dnů po sobě místo mého ranního šálku kávy. Tahle kombinace pomůže vašemu tělu přepnout ze spánku zpátky do provozu. Zkrátka vás pěkně nastartuje. Já jsem po ránu strašně unavená a trvá to dlouho, než se proberu. Tenhle čaj je přesně to, co jsem potřebovala. Taky se mi hodil po příchodu z procházek po poli. Venku je už pěkná kosa a hrnek horkého čaje je přesně to, co po příchodu domů potřebuji.

 

Dobré bytí:

Hladké pozadí:

Čaj na podporu lymfatického systému. Přispívá k vylučování vody z těla, vitalitě a svěžímu vzhledu pokožky. V bylinné směsi najdete svízel přítulu, kopřivu, vřes a skořicovou kůru. Svízel má antioxidační vlastnosti a podporuje činnost lymfatického systému.

Chuť: Čaj mi chutná mi i studený, po vylouhování stačí vyndat sáček, přelít do lahve a dát vychladit do lednice. Klidně dávám i dvakrát tolik vody, tím se účinnost nesníží. Ráda si dělám ovocné nebo bylinné vody. Teplý nebo studený čaj si dávám při cvičení, tak uvidíme, jestli to nějak pomůže:-).

Hodnocení: Čaj podporuje vylučování přebytečné vody z těla, což určitě pomůže zlepšit vzhled celulitidy (pokud jí máte) a pěkně vypnout zadeček a stehna. Celulitida totiž nejčastěji vzniká v důsledku porušení cirkulace lymfy a zadržování vody a na přesně na to je tento čaj dělaný.

 

Štíhlá linie:

Bylinná směs s černým a zeleným čajem (mají antioxidační účinky). Podporuje trávení a vylučování vody z těla. Najdete v něm černý čaj Phuer, zelený čaj, mátu peprnou, břízu a kopřivu.

Chuť: Nikdy by mě nenapadlo zkombinovat černý a zelený čaj a přitom je to tak dobré . Chuť čaje je výraznější, ale máta chuť čaje odlehčí, dodá mu takovou svěžest. Maté – lístky cesmíny paraguajské jsou skvělé, samotné je piju namísto kávy, když jsem přes den unavená. Čaj funguje podobně jako káva a jestli ještě pomáhá podpořit hubnutí, tak je to příjemný bonus.

Hodnocení: Je mi jasné, že pitím samotného čaje asi nezhubnu, ale vzhledem k bylinám, které čaj obsahuje v kombinaci s pohybem věřím, že tento čaj hubnutí podpoří. Ráda podpořím hubnutí pitím bylinného čaje, na polykáním nějakých pilulek jsem nikdy nebyla. Stejně jako přechozí čaj bude bude tento čaj nápomocný i při celulitidě, která trápí nejednu ženu (bohužel mezi ně také patřím).

 

Detox:

Směs kopřivy, pampelišky a také vřesu, roibosu a kůry vilcacory. Tato směs pomáhá detoxikovat organismus a také podpoří imunitní systém. Podporuje správné trávení a vylučování škodlivých látek.

Chuť: Čaj má kořenitou chuť, takovou skořicovou. To bude tím, že vilcacora je dřívko, stejně jako skořice, takže má asi podobnou chuť. Díky roibosu získá čaj krásnou načervenalou barvu. Chuť je příjemná. Čaj je chuťově vyvážený, nic mě v něm neruší.

 

21 denní bylinková kůra – očista těla:

Kůra, která napomáhá přirozenému procesu očisty těla. Jarní, pročišťující čaj s obsahem celerovým semínek a pampelišky. Dále obsahuje anýz, kardamom a badyán. Celerová semínky pomáhají vyloučit z těla přebytečnou vodu, pampeliška působí příznivě na močové cesty a funguje i jako prebiotikum. Kardamom, badyán a anýz podporují trávení.

Chuť: Úžasná! Kořeněná, připomíná mi indické čaje. Hned jsem se do ní zamilovala. Cítím v ní i Vánoce, to bude tím badyánem a anýzem. Moc povedená kombinace bylin a koření.

Jak už název napovídá, jedná se o 21 denní čajovou kůru. Oproti ostatním čajům je v čajích Očista těla a Očista mysli o jeden čajový sáček navíc. Protože mi moc chutnal, do jara určitě nevydrží. Ráda bych si ho ale na jaře znovu koupila a vyzkoušela tu 3 týdenní kůru. Každý rok si dávám jarní očistu, kdy vynechám kávu, sůl, cukr a další a jím jen lehká jídla. Tělo se tím krásně pročistí a nastartuje, vždycky mám najednou plno energie a cítím se skvěle. Příště to zkusím s tímto čajem, aby to bylo ještě účinnější, tak jsem zvědavá na výsledky:-).

 

21 denní bylinková kůra – očista mysli:

Čajová kůra k navození duševní pohody. Bylinná směs se šantou kočičí, řimbabou, ženšenem, blahovičníkem a hřebíčkem. Napomáhá ke zlepšení nálady a zvýšení psychické odolnosti. Řimbaba se také používá při bolestech hlavy a ženšen podporuje psychický výkon.

 

Chuť a hodnocení: U složení tohoto čaje mě překvapila šanta kočičí. Dávám jí našim kočičkám do hraček. Jsou po ní vždycky úplně v „rauši“ a dokáží si s hračkou hrát celé hodiny. Když jsem krabičku čaje položila na stůl, všimly si jí a začaly se s ní mazlit. Bylo náročné je odhánět i od uvařeného čaje, protože seděly u hrnku a nemohli se té vůně nabažit:-D. Šanta ale nejen láká kočky, je dobrá i pro nás, lidi. Na nás to zase funguje úplně jinak.

Pití čaje se šantou pomáhá proti stresu. Tahle kombinace je ideální, aby se člověk hodil do klidu. Chuťově je dobrý, hřebíček je tam příjemný bonus.

 

 

Balení čajů

Čaje obsahují 20 sáčků. Čaje 21 denní bylinková kůra – očista těla a očista mysli obsahují o jeden sáček více, tedy 21 sáčků.

Líbí se mi, že jsou čajové sáčky jednotlivě zabalené. Díky tomu se dají vzít do práce nebo třeba na dovolenou, aniž by se ušpinily nebo vysypaly. Navíc více, o jaký čaj se jedná, protože jsou sáčky popsané. To je taky super, protože když si jich vezmete třeba do práce hned několik druhů, bez označení nepoznáte, který je který.

Obaly jsou povedené. Jsou tam obrázky bylin, které daný čaj obsahuje a také výpis bylinek a údaj, kolik % jich přesně obsahuje.

 

Mé dojmy:

Vyzkoušela jsem všech 10 čajů a chutnaly mi všechny. Každý má svou originální chuť a to mě baví. Líbí se mi, že je na krabičce popsáno k čemu je čaj dobrý a co všechno obsahuje. Ze složení je očividné, že obsahuje pouze bylinky a někdy i koření. Některé firmy totiž do čajů přidávají ještě aromata a další věci, které tam nepatří. Takové čaje bych si ale nekoupila.

Jarda vyzkoušel čaje na spaní. Vyhovují mu oba – čaj s kozlíkem i ten s mákem, takže je bude střídat. Kvůli stresu v práci nemohl zabrat do pozdních hodin a tohle mu konečně pomohlo. Postupně začíná vypadat mnohem lépe a ne tak unaveně. Za to jsem strašně moc vděčná.

Jsem opravdu ráda, že jsem tyto čaje objevila. Kromě toho, že jsou dobré, mají i léčivé účinky. Líbí se mi celá řada:  Čaj ranní zahřátí si vychutnávám hned ráno po ránu, abych se probudila, čaje na zklidnění ocením po práci, kdy toho mám plné kecky. Čaje štíhlá linie, detox a hladké pozadí mi přijdou jsou super jako podpora cvičení, abych dosáhla lepších účinků a zároveň pěkně pročistí tělo a podpoří lymfatický systém. Na jaře si chci ještě udělat 21 denní kůru na očistu těla v kombinaci s odlehčeným jídelníčkem. Teď čaje střídám podle chuti nebo toho, jak se zrovna cítím. 

V sílu bylin věřím, protože jsem se už sama mnohokrát přesvědčila o jejich účincích. Proto jsou bylinné čaje součástí mého života (a taky mi chutnají:-)). Je to jen pár dnů, co jsem viděla, jak Jardovi pomohly usnout a on se mi začal měnit před očima k lepšímu. Když nespíte, projeví se to i na vašem chování a samozřejmě i na obličeji. Stres je prostě hrozná potvora, ale naštěstí jsou tu bylinky, které si s tím umí poradit – tedy alespoň u Jardy to zabralo a mě také čaje hodně pomohly. Jsem ráda za nový objev a rozšíření mých možností.

Dříve jsem měla problémy dodržovat pitný režim. Pak jsem nahradila vodu čaji a to mi pomohlo. Dobrý čaj si dám ráda vždycky:-).

Na stránkách Leros jsem si všimla i dalších zajímavých věcí – sirupů, které vypadají skvěle. Až budu objednávat další čaje, určitě je také vyzkouším a dám vám zase vědět:-).

Doufám, že byl pro vás tento článek užitečný. Tak já se zatím loučím a jdu si dát hrnek horkého čaje:-).

Přeji pohodové dny a hlavně pevné zdraví.

Verča