Tipy na vánoční dárky, které jsou na 100% rozložitelné. Tím nemyslím, že by patřily na kompost. Naopak, jsou to skvělé dárky. Až doslouží stačí je hodit na kompost a ony se kompletně rozloží. Pokud tedy hledáte dárky šetrné k životnímu prostředí jste tady správně:-)  Najdete tu jedinečné produkty z korku, ubrousky se včelím voskem a další dárky.

 

Ecokorek: Batohy, kabelky, peněženky a doplňky z korku

Nádherné věci z korku jsem si zamilovala na první pohled. Na stránce www.ecokorek.cz najdete kabelky, batohy, peněženky a mnoho dalších doplňků z korku. Já jsem do té doby korek znala leda tak od lahví na víno nebo jako podložku pod hrnek. Veganská kůže z korku je udržitelný materiál. Věci vyrobené z korku jsou přitom lehké, odolné vůči vodě a příjemné na dotek. Já jsem Jardu požádala o tento batůžek (ty barvičky jsou úžasné). Většinou si už na rovinu řekneme co si přejeme od toho druhého dostat. Samozřejmě vždycky je ještě nějaké překvápko navíc:-)

A teď malý dárek pro vás:  Do 16.12 stačí v objednávce zadat kód: VeronikaPol15 a dostanete slevu 15% na kompletní sortiment. Ať už si budete kupovat něco pro sebe nebo pro někoho jiného bude se to určitě hodit:-)

Zakoupíte na: www.ecokorek.cz

 

Včelobal-voskové ubrousky

Ubrousky s včelím voskem jsou jedinečnou náhradou za potravinovou fólii nebo igelitové sáčky. Je vhodný na balení potravin, svačin i k zakrytí mísy nebo hrnce. Díky včelímu vosku je balení do Včelobalu naprosto bezpečné a ubrousek lze používat stále dokola. Ubrousek vydrží roky používání. Poté se hodí na kompost, kde se rozloží. Včelobal se vyrábí na Slovensku od lokálních včelařů.  Na stránkách mají krásné vzory a nejrůznější velikosti. Doporučuji koupit více ubrousků různých velikostí.

Voskové ubrousky úžasně voní. Přivoňte si až vám přijdou, to je nádhera.

Včelobal zakoupíte na https://www.nuspring.cz/znacky/vcelobal

 

Kokosové misky z Bali

Ručně vyrobené kokosové misky z Bali. Tak tímhle dárkem rozhodně nesáhnete vedle. Jsou jedinečné, na 100% přírodní a vypadají úžasně. Na smoothie bowls, granolu, ovoce, salát…vše v nich vypadá tak luxusně. Nezapomeňte se podívat i na kokosové příbory nebo bambusová brčka. Vše seženete na této stránce. Nebo rovnou vyberte dárkovou sadu. Dostanete k ní i dárkovou tašku, abyste už dárek nemuseli balit:-)

Kokosové misky a další seženete na: www.balibalanc.cz 


Takhle krásně v nich bude vypadat vaše snídaně nebo svačina:

 

Přírodní zubní kartáček

 

Přírodní zubní kartáček ze stromu Salvadory perské. Používá se bez zubní pasty, jen tak jak je.  To je hodně ušetřeného odpadu. Kartáček o zoubky pečuje a perfektně je vyčistí. Zuby jsou po něm dokonale hladké (ten pocit miluju). Ke kartáčku si nezapomeňte objednat bambusové pouzdro. Bez něho se jeho použití neobejde (chrání ho před vyschnutím). Jen pro představu – jeden kartáček vydrží přibližně měsíc.

Já ho budu dávat jako Vánoční dárek. Podle mě je to skvělá věc o které hodně lidí ještě neví. Takhle budou mít možnost vyzkoušet alternativu k čištění zubů. Třeba to jen zkusí anebo u toho zůstanou na celý život. Určitě ale budou velice překvapení až si dárek rozbalí:-)

Přírodní zubní kartáček zakoupíte na: www.earplugs.cz