Nejlepší přítel do horkých letních dnů – sklenička jogurtového nápoje lassí. Tento indický nápoj se dá připravit na tisíce způsobů. S ovocem, různým kořením jako je třeba kardamom…záleží na vás, jak si tento nápoj upravíte. Já jsem si tentokrát připravila lassí s banánem a kardamomem. Tahle kombinace mě nikdy neomrzí.

Příprava lassí vám zabere minutu, jen vše rozmixujete. To je prima, protože v létě jsou tyhle rychlé recepty nejlepší. Venku je krásně, vezměte si lassí do ruky a běžte si vychutnat krásný letní den.

 

Nově používám Cardio well – ovesnou vlákninu. Proto jsem ji přidala i do tohoto nápoje. Lassí tak bude obsahovat více vlákniny a zasytí vás na delší dobu.

 

 

Suroviny:

  • 100g bílého jogurtu
  • 1 banán 
  • 1 tobolka kardamomu
  • Špetka mleté kurkumy
  • 1 odměrka ovesné vlákniny Cardio Well (10 gramů)
  • Volitelně: 50g kostek ledu

 

Kardamom

Kardamomové lusky mám ze www.shams.cz

 

Ovesná vláknina Cardio Well

Ovesná vláknina  je vyrobené z ovesných otrub. Je to 100% přírodní produkt. Obsahuje beta glukan, který funguje také jako prebiotikum. Pozitivně ovlivňuje růst užitečných střevních bakterií.

Denní dávka Cardio well vlákniny je 21 gramů, což jsou plné 2 odměrky. Odměrka je přiložená ke každému balení. Dávám si 1 odměrku ráno a druhou pak večer do jídla. Přidávám jí do nápojů, pomazánek, sladkých i slaných jídel…podle toho, co mám zrovna ten den k jídlu. Je bez chuti, proto se dá přidat prakticky do čehokoliv.

Ovesnou vlákninu mám od české firmy, najdete ji na www.pangamin.cz.

 

Postup:

Všechno dejte do mixéru a rozmixujte. Pro hustou pěnu a ještě chladivější nápoj, přidejte 50 gramů kostek ledu.