Tento recept vznikl vlastně úplnou náhodou. Pekla jsem vánoční bagety, ale nestihla jsem je vytáhnout včas protože mi utekla kočka a než jsem jí chytla bagety se připálily. Naše Vločka se totiž umí perfektně schovat u dveří a když je někdo otevře proběhne. Bagety byly tvrdé jako beton a už už jsem je chtěla hodit do koše, když mě napadlo, že je pokreslím. Nakonec jsem použila, co bylo po ruce- akrylovou barvu a glitry. Tavící pistolí jsem přilepila vršky od rozbitých ozdob na stromek. Stromečky aby šly použít jako stojící dekorace, ale měli křivý spodek a tak by nestály. Výborné jsou silikonové formy ve kterých těsto upečete a budou mít přesně takový tvar jako si přejete. Při vykrájení se díky kynutí tvar dost zdeformuje. Těsto na bagety stojí pár korun a myslím si, že dekorace z nich vypadají moc hezky. Je to rychlé, jednoduché a když požádáte děti určitě vám bagety krásně a rádi ozdobí. Brzy budou Velikonoce tak asi zase pár baget připálím, tentokrát už ale ne omylem.

Suroviny

Příprava

 1. Teplou vodu o teplotě cca 45 stupňů (tak abyste v ní udržely prst) smíchejte se sušeným droždím a cukrem. Dobře promíchejte.
 2. Kvásek nechte 10 minut nezakrytý na teplém místě
 3. Přidejte mouku a sůl
 4. Vypracujte těsto. 
 5. Těsto rozdělte na dílky. Těsto jsem naplnila do silikonové formy ve tvaru stromečků. Použít ale můžete i jiné tvary které doma máte nebo z těsta vyválet placku a po upečení na ni obrázek namalovat. 
 6. Pečivo dejte na plech vyložený pečícím papírem a zakryjte utěrkou.
 7. Nechte 30 minut kynout
 8. Po uplynutí doby vložte plech do rozehřáté trouby na 210 stupňů a pečte cca 40-60 minut (dozlatova). Zkrátka tak aby vypadaly jako na fotce. Po upečení ještě ztvrdnou a díky tomu vydrží bez problému i několik let. Jen se nesmí namočit, protože voda by je samozřejmě zničila.

  Před zdobením nechte bagety zcela vychladnout a pro jistotu je můžete i nechat přes noc na topení, aby byly úplně suché.

  Zdobení:

  Nejdříve jsem bagety natřela z obou stran akrylovou barvou. Po uschnutí barva jsem bagety celé potřela štětečkem namočeným do herkulesu. Pozor na velké množství lepidla, pak vám třpytky mohly stékat. Ihned po natření lepidlem posypte bagety glitry. Můžete je udělat třpytivé jen trochu takže bude prosvítat barva nebo je jako já udělat třpytivé celé (lepidlo po uschnutí zprůhlední). Glitry jsem barevně sladila s akrylovou barvou. Tedy žlutou barvu se zlatými glitry, modrou s modrými atakdále.

  Tohle jen jeden nápad. Bagety můžete ozdobit nejrůznějšími způsoby: natřít je lepidlem a posypat glitry, barvou nakreslit stromek s ozdobami nebo použít ubrouskovou techniku.

   

  Zavěšení: použila jsem vršky od rozbitých ozdob, ale postačí i provázek nebo stužka. K přilepení jsem použila tavící pistoli. Příště zkusím vyvrtat před zdobením dírky a protáhnout jimi provázek. Uvidíme jestli to bagety vydrží.