Vánoční cukroví s vysokým obsahem bílkovin? Přesně tak.

Pokud se snažíte jíst více bílkovin, chodíte do posilovny anebo hledáte cukroví, po kterém nebude mít hned hlad, jste tu správně. Letos jsem to chtěla zkusit krapet jinak, a tak vznikly tyhle proteinové kuličky. Samozřejmě jsem měla podmínku, aby bylo chutné. Dřív jsem zkoušela nějaké low carb tvarohové kuličky, a to letělo do koše. Většinou jak je něco proteinové, je to automaticky bez cukru nebo s nějakým sladidlem. Vlastně nevím proč to tak je ale bohužel je to realita. Plno proteinových jogurtů i tvarohů co jsem vyzkoušela byly prostě bez chuti. Tyhle kuličky jsou normálně slazené, jen mají vyšší obsah bílkovin což byl přesně můj cíl😊. Dala jsem je pro jistotu ochutnat i rodině, která si nebere servítky, pokud jde o chuť. Zmizely během pár minut a tím pádem prošly testem.

Budu ráda, když recept vyzkoušíte a dáte mi vědět. Samozřejmě to nemusíte dělat jen jako vánoční cukroví, ale kdykoliv po celý rok. Ideální, když vás honí mlsná.

 

Kolik mají kuličky bílkovin? Jestli počítám dobře na jednu dávku to vychází na 36 gramů bílkovin.

 

Budete potřebovat:

  • 2x tvarohová Protein tyčinka Lidl (tyhle miluju, kupuju je docela ve velkém:-D). Každá váží 40 gramů. Mají různé druhy, já jsem použila tvarohovou v jogurtové polevě. Akorát byla v akci za 10 korun.
  • 90-100 g bebe rodinné (jsou to máslové sušenky)
  • 28 g Vanilkový syrovátkový protein , 100% pure WHEY Biotech (dám vám sem odkaz, byl z Aktinu)…použít můžete libovolný syrovátkový protein různých příchutí. Podle toho budou chutnat i kuličky. Akorát bych nepoužívala veganský, ty hodně zahušťují a kuličky by se tak nemusely povést
  • 3-5 lžic mléka
  • Mléčná nebo hořká čokoláda na polití

 

Postup

Sušenky bebe rozmixujte na prášek anebo je rozválejte válečkem. Tvarohové tyčinky rozmačkejte s 3 lžícemi mléka. Přidejte protein, sušenky a promíchejte. Podle potřeby přidejte ještě lžíci nebo dvě mléka. Z těsta by vám měla jít snadno vytvarovat kuličky, nesmí se rozpadat.

Pak už jen kuličky ponoříte do rozpuštěné čokolády a dáte ztuhnout do lednice. Kdyby bylo těsto hodně měkké, můžete dát kuličky na chvilku do lednice nebo mrazáku a pak teprve polít čokoládou.

 

Tip:

Když rozpouštím čokoládu, přidávám na 100 gramů asi 1 lžičku kokosového oleje (používám tento). Čokoláda je pak tekutější a vydrží vám na více kuliček.