Recept na modrý tapioka puding. Protože jsem si konečně objednala modrou spirulinu z obchodu zkokosu.cz, konečně můžu barvit na modro. Je to přírodní barvivo, které tělu na rozdíl od toho umělého neškodí. Mám z ní takovou radost, že teď všechno barvím na modro. Nejradši bych si obarvila i kávu, kterou si dává k snídani:-D.

Tapioka puding mám hrozně ráda. Dřív jsem si kupovala různé pudingy, ale teď už si pudingy, sladké rýže, jogurty ani nic podobného nekupuju. Místo toho si dělám domácí jogurt s živou kulturou, chia pudingy, tofu anebo tapioka pudingy. Jsem ráda, že tím ušetřím plno plastových kelímků a peněženka mi za to také jistě poděkuje.

Recept na tapioka puding je velice jednoduchý, tedy pokud víte, jak na to. Chvilku mi to trvalo, než jsem na to přišla, ale už to mám😊. Puding plný malých kuliček z tapiokového škrobu si nejde nezamilovat, a co teprve když je modrý jako obloha v létě?

 

Suroviny:

 • 250ml plnotučného mléka
 • 35g malých tapioka perel
 • 2 lžičky třtinového cukru
 • Modrá spirulina – prášek

 

Modrá spirulina

Modrou spirulinu jsem objevila na www.zkokosu.cz

 

Tapioka perly

Pro tento receptu budete potřebovat malé tapioka perly, nikoliv ty velké. Seženete je například v prodejnách se zdravou výživou.

 

Příprava:

 1. Tapioka perly zalijte mlékem. Minutku nastavte na 60 minut.
 2. Po 60 minutách přelijte mléko s perlami do malého hrnce. Teplotu nastavte na nejnižší a pomalu začněte zahřívat. Mléko by se mělo začít vařit až tak za 10 minut. Občas promíchejte.
 3. Od chvíle, kdy se voda začne vařit, vařte perly 1 minutu. Samozřejmě to nemusí být přesně na vteřinu.
 4. Nyní směs přelijte do misky a nechte vychladnout.
 5. Po vychladnutí přidejte cukr a modrou spirulinu. Spirulina je silné barvivo, stačí ji dát docela málo. Barvila jsem od oka. Zkuste přidat ¼ lžičky, promíchejte a pak po ¼ lžičce přidávejte do barvy, která se vám bude líbit😊. Hezky vypadá i když necháte půlku pudingu bílou a půlku modrou. Dáte do sklenice a jen lehce promícháte. Vypadá to pak jako obloha s mráčky.
 6. Puding promíchejte, rozdělte do misek nebo skleniček a dejte na několik hodin ztuhnout do lednice. Puding v lednici ještě ztuhne, ale jestli už na něj máte chuť, klidně se do něj můžete pustit rovnou:-).

 

Poznámky k receptu:

 • Použijte malé tapioky perly, nikoliv ty velké. Velké se vaří jinak a popravdě se mi je ještě nikdy nepovedlo udělat tak, aby byly zcela uvařené, a to jsem je vařila hodně dlouho. Malé kuličky uvaříte snadno.
 • Modrou spirulinu můžete vyměnit za jiná přírodní barviva – přidat trochu kurkumy, řepové šťávy nebo prášku, uhlí, mletého ibiškového prášku. Nebo přidat kakao či karob.
 • Mléko lze nahradit rostlinným mlékem např. mandlovým nebo sójovým.
 • Kdo nemůže laktózu, může použít mléko rostlinné anebo mléko bez laktózy.
 • Na ozdobu použijte ovoce, granolu, semínka nebo třeba kokos. Stejně jako smothie bowl můžete ozdobit i tento puding.