Nejjednodušší recept na nanuky, které znám. K létu patří zmrzlina a nanuky, bez nich to zkrátka není léto. Osvěží vás, a ještě si na nich pochutnáte. Hledala jsem nějaký jednoduchý recept na nanuky, které nebudou plné cukru. Doma jsme měli v lednici džus, tak jsem to zkusila. A výsledek? Vynikající vodové nanuky. Džus samozřejmě také nějaký cukr obsahuje – ten ovocný, ale určitě je lepší vypít sklenici džusu ve formě nanuků než sníst hromádku bílého cukru, který je ukrytý ve většině koupených nanuků.

Jaký džus použijete je jen na vás. Tentokrát jsem použila 100% multivitamin od Hello, jindy zase používám jablečný nebo pomerančový. Rozhodně použijte 100%, protože mají lepší chuť a na rozdíl od těch s nižším obsahem ovoce, obsahují jen ovoce.

 

Suroviny:

  • 100% ovocný džus (pomeranč, multivitamin, jablko…)
  • Tvořítka na nanuky

 

 

Každý džus je jiný, můžete zkoušet různé a uvidíte, jaké džusy vám vyhovují.

 

Tvořítka na nanuky

Pokud chcete udělat nanuky z celého džusu, bude potřebovat více tvořítek. Alespoň 3-4 sady tvořítek. V obchodě jako je Kik, Tesco, Pepco či Ikea se dají sehnat kolem 30 Kč. Vydrží vám roky, takže si jich klidně kupte více.

Konkrétně ty, co vidíte na fotce, mám z Ikei. Asi je tam ještě koupím, protože mají jednu velkou výhodu. Každý nanuk se dá vyndat i s formou a není tedy nutné celou formu polévat teplou vodou a zbytečně rozmrazovat všechny nanuky. Vytáhnete jen jeden, který budete jíst.

 

Cena nanuků:

Záleží na velikosti formy na nanuky, ale většinou je jeden nanuk cca 50ml. Z jednoho džusu (1 litr) tedy uděláte 20 nanuků. Například ten, který jsem použila já – multivitamin od Hello, stál 30Kč. 1 nanuk mě tak vyšel na 1,50Kč. To je prima cena za nanuk😊.

 

Postup:

Není to žádná věda. Džus protřepejte, otevřete a rozlijte do forem. Formy neplňte po okraj, džus zvětší po zmražení objem, tak tam pár milimetrů nechte.

Naplněné formy dejte do mrazáku a nechte 6 hodin zmrazit.

Pro vyndání formu dejte na 15-20 sekund po teplou vodu. Pak nanuk vytáhněte.

 

Teď můžete nanuky mlsat od rána do večera😊.