Tohle léto je pěkně záživné, vůbec nevím, co dřív a proto jsem si na pomoc zavolala Manu – funkční jídlo v prášku, které připravíte pouhým přidáním vody. Protože je venku vedro, udělala jsem si z ní i zásobu nanuků. Příprava je stejně rychlá, jako u nápoje, jen si musíte počkat, až nanuky zmrznou. Najednou lze připravit i více nanuků, takže si pro něj jen sáhnete do mrazáku.

Pro snídani, svačinu nebo dokonce oběd či večeři stačí sníst pár nanuků. Pro snídani a svačinu přidejte 43 gramů Many (ManaPowder origin). Pro nahrazení hlavního jídla pak 86 gramů Many. Každá formička na nanuky je trochu jiná, uvidíte, kolik vám z toho vyjde nanuků.

Je to lehké, a přitom vás to zasytí. Když jdu sportovat, nechci něco, po čem mi bude těžko. Líbí se mi dát si nápoj nebo pár nanuků. Mám pak plno energie, a ne potřebu si jít po jídle lehnout. V létě nerada zapínám sporák, raději mám studená jídla. Tohle mi přijde jako prima řešení. Většinou nahrazuji snídaně nebo svačiny, jak kdy. Podle času, nálady, chutí anebo když je prázdná lednička:-D

 

Suroviny:

  • 200g banánu
  • 70g borůvek – těch malých, co barví
  • 43g ManaPowder origin
  • Tvořítka na nanuky

 

Volitelné

  • 25g erythritolu nebo čekankového sirupu
  • Trochu mléka

 

 

ManaPowder origin

Mana je funkční jídlo v prášku. Prášek rozmícháte ve vodě a získáte plnohodnotnou náhradu za jídlo. Lze s ním nahradit svačinu, snídani, oběd, večeři anebo všechna jídla. Více o Maně najdete na www.mojemana.cz anebo si přečíst můj článek: Testuji Manu

 

 

Postup:

Banán nakrájený na kolečka, Mana prášek a borůvky dejte do mixéru. Rozmixujte. Pokud je hmota moc hustá, přidejte trochu mléka nebo vody.

Ovocnou směs rozlijte do tvořítek na nanuky.

Nanuky dejte do mrazáku a nechte 6 hodin zmrznout.

Pro vyndání nanuku z formy dejte formu pod teplou vodou na 15-20 sekund.

Pro svačinu nebo snídani snězte všechny nanuky, které jste z této dávky udělali. Pro nahrazení hlavního jídla použijte 86 gramů Mana prášku namísto 43. Je to více Many, tedy prášku a proto přidejte i trochu mléka. Řekla bych tak 25-50ml mléka.