Vánoce jsou za námi. Doufám, že jste je všichni prožili podle vašich představ. Já jsem si je tento rok moc užila. Na Vánocích mám nejraději ten čas strávený s rodinou. Všichni jsou pořád v práci a tak je těžké se sejít. Takhle jsou všichni doma.

S Jardou jsme si tento rok dali společný dárek – fotokalendář. Nebyl to jediný dárek, ale rozhodně měl největší úspěch. Pořád jsme v něm listovali a vzpomínali na ty nádherné okamžiky. Použila jsem do něj nejhezčí fotky z celého roku. Například fotku Mavis, kterou jsme zachránili z ulice. Byla hodně vyčerpaná a proto pořád spala. Jak vidíte na fotce, spala jako dudek:-D.

Zároveň je to taky kalendář, takže je to jak osobní, tak praktický dárek😊. Měli jsme z něj obrovskou radost. Pověsili jsme si ho k posteli, aby jsme se na něj ráno i večer mohl dívat.

Fotokalendář je podle mě skvělý dárek k narozeninám, výročí, svátku anebo ho můžete dát jen tak pro radost. Připomene vám krásné okamžiky, letní dovolenou u moře, narození děťátka a mnoho dalších chvil. Kalendář můžete udělat na tisíce způsobů. Pro babičku do něj vložit fotky všech vnoučat a společné fotky. To je něco pro naši babičku. Jediné, co ji vždycky udělá radost, jsou naše fotky😊. Jardovi bych ještě chtěla nechat vyvolat kalendář k výročí. V červenci spolu budeme 11 let. Do každého okénka dám fotku z výročí. I když asi ještě počkám jedem rok, abych zaplnila všechna políčka.

Kalendář jsem objednala u firmy Empik foto.

Na konci článku na vás čeká dárek. Takže pokračujte ve čtení, bude to stát za to:-)

 

Jak kalendář objednat?

Kalendář můžete objednat na stránkách www.empikfoto.cz nebo si stáhněte aplikaci Empik foto přes Google play. Všechny fotky mám v počítači, proto jsem použila webové stránky.

Na stránkách se zaregistrujete. Jde to před email nebo se jen přihlásíte přes účet na Facebooku či Googlu. Díky registraci se vaše projekty budou ukládat do sekce Mé projekty. Nemusíte se tak bát, že se vám zasekne nebo vybije počítač a budete muset začínat od začátku.

Na výběr jsou 2 velikosti nástěnného kalendáře: 20x30cm a 30x40cm. Ještě je na výběr stolní kalendář ve velikosti 22x10cm.

Chtěla jsem nástěnný kalendář. Zvolila jsem ten největší, tedy 30x40cm. Kalendář obsahuje 13 stran: 12 měsíců + úvodní strana.

Líbí se mi, že si můžete zvolit počáteční měsíc. Začátek jsem nastavila na leden 2020. Představte si, kdyby šel nastavit pouze rok 2020. Kalendář bych dávala uprostřed roku jako dárek. Polovina kalendáře by tedy už neplatila. Takhle obdarovaný dostane kalendář, který bude začínat teprve až mu ho předáte.

Pro rychlejší tvorbu kalendáře lze vybrat jeden z přenastavených vzhledů. Pak už jen vkládáte fotky a hned máte hotovo. Já jsem si chtěla vytvořit kalendář od nuly. Proto jsem zvolila prázdnou šablonu.

Tvorba kalendáře z prázdné šablony: Nalevo jsem klikla na pozadí. Jsou tam jednobarevná pozadí anebo tematická: zimní, listy, květiny, nápisy… Klikla jsem na 20 různých, které se mi líbily nejvíce. Vybraná pozadí se mi uložily a ukázaly se mi nalevo. U každého pozadí jsem si vybrala, jestli ho chci použít na celý kalendář nebo jen na konkrétní stránku. Ve finále jsem na každý měsíc použila jiné pozadí. Volila jsem tak, aby každé pozadí vystihovalo daný měsíc.

Fotky jsem nahrála z počítače. Na výběr je i nahrání fotek z Facebooku nebo Instagramu. Jen kliknete a zobrazí se vám všechny fotky a alba, které tam máte.

Na titulní stranu lze použít pouze pozadí, pozadí a jednu či více fotek nebo jen samé fotky. Udělala jsem mix různých fotek. Když budou malé vejde se jich tam víc než dost. Vybrala jsem 10 nejhezčích.

Na každou další stranu jsem použila jednu fotku. Samozřejmě jich můžete použít více. Velikost fotky si můžete upravit. Když vám jako mě bude svítit u nějaké fotky vykřičník, znamená to, že není dostatečně velká. Kvalita těchto fotek může být horší, nebo i rozmazaná. Pomůže jejich zmenšení (budete mít dost místa na to přidat na stránku další fotky) nebo výměna fotek za jinou. U mě také několik fotek zasvítilo. Fotila jsem je starým foťákem. Chtěla jsem, aby v kalendáři byly, proto jsem u některých oželela nejvyšší kvalitu. Použila jsem i jednu fotku z nové zrcadlovky. Máme ji teprve krátce, tak jsem byla zvědavá, jak bude fotka vypadat.

Dále jsou na výběr kliparty. Když si trochu vyhrajete, pěkně s nimi kalendář vyzdobíte. Dají se dát k fotkách anebo označit důležitá data. Označila jsem si tak datum, kdy bude náš oblíbený závod Barvám neutečeš.

Už jsem pár kalendářů tvořila i u jiných firem. Musím pochválit, jak jednoduchá je tvorba u Empik foto. Zabralo mi to jen chvilku a to jsem začínala u prázdné šablony. S přednastavenými šablonami to musí být ještě rychlejší.

Za chvilku jsem měla hotovo a kalendář objednala. Kalendář mi přivezla kurýrní služba DPD. Doprava stojí 99Kč. Dodání kalendáře je do 3 dnů což je velice rychlé.

Hodnocení kalendáře:

Kalendář jsem objednávala 11.12. Přišel ještě mnoho dní před Vánoci.

Balení: Kalendář byl zabalení v tvrdé papírové obálce a pak ještě v kartonovém obalu. Zabalený je opravdu důkladně. Díky tomu se mu po cestě nic nestane.

Kvalitu papíru i vzhled kalendáře chválím. Jsem naprosto spokojená. Jarda byl z kalendáře nadšený. Společně jsme si v něm listovali. U každé fotky jsme se zastavili a vzpomínali. Je v něm všechno: nové koťátko Mavis, které jsme o Vánocích našli venku. Mimochodem to byl ten nejkrásnější dárek k Vánocům, jaký jsem kdy dostala. První společný závod – fotka, kdy jsme proběhli cílem, první výlet na vodu a mnoho dalších krásných zážitků.

 

Fotodárky jsou podle mě úžasný dárek, kterým nesáhnete vedle. Už jsem jich darovala hodně a pokaždé udělaly velkou radost. Hodně lidí má spoustu fotek v počítači nebo mobilu, ale už se na ně nikdy nepodívají. Toto je skvělá příležitost, jak si ty nejhezčí chvilky připomenou.

 

Chcete také darovat tento kalendář někomu blízkému? Nebo si nechat vyvolat fotky z dovolené či jiné oblíbené fotky? Tak to vás potěším. Když do konce února zadáte kód: homemade40 dostanete slevu 40%. Platí při objednání kalendáře přes stránky www.empikfoto.cz i přes mobilní aplikaci. Naše babička bude mít brzo narozeniny, tak jí taky jeden objednám😊

 

Fotky z kalendáře: