Jednoduchá dekorace z kuliček hroznového vína, kterou si hravě zvládnou vyrobit i děti. Nikde není psáno, že by se o svátcích mělo jíst jen nezdravé jídlo, tak proč si neudělat něco zdravého? Hady z hroznového vína můžete použít třeba jako dekoraci na Haloweenský stůl a až budete chtít můžete ho celého sníst. Každý rok se snažím na Haloween vymyslet jiné jídlo a dekorace aby byl každý Haloween originální. Originální jídlo v Haloweenském stylu udělá tento svátek nezapomenutelným.

Suroviny

  • Hroznové víno
  • Kousek mrkve na jazyk
  • 2 celé hřebíčky na oči

*cca 15 kuliček, ale záleží na velikosti hada

Příprava

  1. Kuličky hroznového vína poskládejte za sebe tak, aby vytvořily tělo hada. Na hlavu hada můžete schovat největší kuličku a naopak na ocas kuličku menší.
  2. Oči hada vytvoříte tak, že zapíchnete 2 celé hřebíčky do hroznového vína. Můžete si pomoct nožem a víno propíchnout, ale jde to dobře i samo.
  3. Jazyk je vytvořený z mrkve. Z oloupané mrkve jsem si uřízla rovný tenký plátek (asi tak ze středu mrkve) a ořízla ho do tvaru hadího jazyka. Na konci tedy bude jazyk rozdvojený.
  4. Teď ještě jazyk připevnit: pod očima nařízněte malý kousek nožem tak aby vám jazyk šel zasunout dovnitř. Zkuste ho zasunout nebo pokud to nejde přiložte k ke konci jazyku nůž a vsuňte ho dovnitř.
  5. Nyní je had hotový a Haloween může začít 🙂