Další recept na Dalgona kávu – tentokrát z Caro kávy, mléka a ibišku. Ibišek obsahuje hodně vitaminů C a dodá nápoji ovocný nádech. Také mléko obarví na fialovou barvu (má oblíbená barva). Baví mě hrát si s barvičkami a dělat věci jinak než ostatní.

Barvičky dodají jídlu i nápojům šmrnc, není to nuda ale pastva pro oči. Byla doba, kdy se všichni vyhýbali barevnému jídlu, protože braly, že barvy jako modrá, růžová nebo žlutá jsou umělé a špatné pro zdraví. Naštěstí jsou tu přírodní barviva, která jsou zdravá, a tak všichni můžeme barvit o sto šest a udělat si ten život o něco barevnější!

 

Caro

Je to instantní nápoj z pražených zrn. Ve směsi najdete například ječmen, čekanku nebo žito. Caro neobsahuje kofein.

 

Ibišek

Sušený ibišek jsem sehnala na www.shams.cz.

 

Suroviny:

  • 150ml studeného mléka
  • 20g krupicového nebo třtinového cukru
  • 12g vroucí vody
  • 4g Caro nápoje
  • ¼-1/2 lžičky ibiškového prášku (recept níže)
  • Váha s přesností na gramy
  • Elektrický šlehač

 

 

Ibiškový prášek = přírodní barvivo

Ibiškové květy dejte do elektrického mlýnku na kávu nebo malého mixéru. Rozmixujte na prášek, prosijte a uložte do dózy. Právě jste si vyrobily přírodní barvivo. Dá se použít do krémů, nápojů i na pečení. Kromě toho se z prášku dá připravit i ibiškový čaj nebo limonáda.

 

Postup:

Začneme přípravou pěny. Připravte si váhu, postavte na ní malou misku a vynulujte.

Do misky dejte krupicový cukr, vroucí vodu (stačí vařící) a Caro prášek. Promíchejte a začněte šlehat. Použila jsem elektrický šlehač, určitě by ale fungovalo i s kuchyňským robotem, na který nasadíte šlehací nástavec.

Šlehejte 3-5 minut, dokud směs nezíská světlejší barvu a nevytvoří se z ní pěna. Pěna zvětší svůj objem, ale zase ne nijak radikálně. Pro víc pěny a sladší nápoj můžete přidat dalších 5 gramů cukru.

½ lžičky ibiškového prášku rozmíchejte v 1 lžičce vody.

Ještě, než mléko nalijete do hrnku, přidejte do něj ibiškový prášek a dobře promíchejte.

Do průhledného hrnku nebo skleničky nalijte studeného mléko.

Mléko polijte připravenou Caro pěnou.

Podávejte se lžičkou.

 

Jak kávu pít?

Buď můžete lžičkou ujídat pěnu a postupně upíjet mléko anebo všechno promíchat dohromady. Já si většinou ujím trochu pěny a pak to všechno promíchám.