Další skvělá věc, kterou si můžete z lógru vyrobit je kávové mýdlo. Jako základ jsem použila průhlednou glycerinovou hmotu. Seženete jí například na mydlovysvet.cz pod názvem mýdlový základ. Na výběr je klasika anebo základ s bambuckým máslem a jiné. Použít je lze všechny.

Mýdlo je zároveň i peeling. Použít ho můžete na mytí rukou i namísto sprchového gelu. Také na problematická místa: zadeček, břicho a stehna. Pokožku prokrví a dodá jí zdraví vzhled. Káva je také velice účinná v boji proti celulitidě.

 

Suroviny:

  • 100g mýdlového základu
  • 2 lžičky kávového lógru (5 gramů).

 

Postup:

Mýdlový základ nakrájejte na kousky (bude se rychleji rozpouštět) a odvažte potřebné množství. Dejte do zavařovací sklenice a postavte do malého hrnce. Kolem nalijte vodu, asi tak do půlky. Zapněte na střední teplotu a za občasného míchání vařte do rozpuštění mýdla. Voda se nesmí dostat dovnitř. Až se mýdlo rozpustí, přidejte kávový lógr. Promíchejte a rozlijte do formiček. Skvělé jsou silikonové formy. Mýdlo nechte hodinku stát, ať ztuhne a vyklopte.

Používejte ve sprše na problematická místa: bříško, zadeček nebo stehna. Také ho můžete použít na mytí rukou. Pokud máte suchou pokožku, můžete do mýdla přidat lžíci mandlového nebo olivového oleje.

 

 

Na co dalšího lze kávový lógr použít?

Kávový lógr: Skrytý poklad pro vaše tělo, vlasy i zahradu