Kávová sedlina je pro mě jako poklad, který jsem objevila. Má tolik využití! Pro zahradu je to taky poklad, ani nevíte jaký. Mám jen malou zahrádku, i to se ale počítá. Kávový lógr odhání škůdce, a naopak přitahuje žížaly, které vám půdu pěkně prokypří. Všechno bude růst lépe. Všimla jsem si, že jsem se konečně zbavila mšic. Odmítám používat chemii, tak jsem za to moc ráda, protože jsem si už nevěděla rady.

Stále ještě objevuji výhody lógru a jeho použití v zahradě. Budu sledovat, co vše se změní a jak a pravidelně vás tu informovat.

Lógr mám v kbelíku a jen s ním obejdu zahrádku a vše pocukruji. Květiny i zeleninu, vše, co tam máme. Při sázení jsme logr přidali i do hlíny.

 

 

  • K zelenině:

Při sázení zeleniny nejdříve vezměte trochu hlíny a smíchejte jí s kávovým lógrem. Poté do ní zasaďte zeleninu. Zelenina bude růst lépe a zároveň bude chráněná proti škůdcům. Bohužel poměr nemám, dělám to od oka.

 

  • Repelent proti škůdcům:

Kafe nasypte kolem květin, které chcete ochránit před škůdci. Slimáci ani mravenci nemají vůni kávy rádi, a tak kávu nepřekročí. Například pro slimáky je káva toxická, takže hranici z ní nepřejdou. Ksfe můžete přidat i do hlíny a před zasazením rostlin promíchat.

 

Na co dalšího lze kávový lógr použít?

Kávový lógr: Skrytý poklad pro vaše tělo, vlasy i zahradu