Levandulový peeling úžasně voní a zanechá vaši pokožku jemnou a hebkou. Obsahuje mořskou sůl, mandlový olej a levandulovou silici. Použít ho můžete na celé tělo. Výborný je i na suché nohy nebo ruce. Odstraní tvrdou pokožku a odumřelé buňky. Výroba vám zabere jen pár minut, tak na nic nečekejte a pusťte se do toho!:-)

 

Budete potřebovat:

  • 140g jemné mořské soli (můžete použít i himalájskou)
  • 50g mandlového oleje (lze použít i jiný tekutý olej)
  • 15-30 kapek levandulové silice

Používám levandulovou silici od Tierra Verde (e-shop)

 

Volitelně:

  • 1 lžička levandulových pupenů
  • Fialové barvivo do kosmetiky (použila jsem 5 kapek Glycolu)

 

Postup:

Mořskou sůl smíchejte s olejem. Promíchejte. Levandulovou silici přidávejte za stálého míchání, do požadované vůně. Kolik kapek použijete, je jen na vás.

Pro fialovou barvu přidejte i pár kapek fialového barviva do kosmetiky. Koupila jsem ho na www.kutilov.cz. Miluju fialovou, tak jsem ho prostě musela použít😊. Dále můžete do peelingu přidat i levandulové pupeny. Větvičky nepoužívejte. Levandulové pupeny se dají koupit anebo si v létě můžete nasušit levanduli a použít vlastní.

 

Použití:

Peeling naneste na navlhčenou pokožku a krouživými pohyby masírujte pokožku. Zároveň jí tím prokrví, což je dobré i na celulitidu a zpevnění pokožky. Promasírujte celé tělo a poté smyjte. Peeling můžete použít na celé tělo anebo jen na ruce či nohy.

 

Skladování: při pokojové teplotě

Trvanlivost: 1 rok (záleží na trvanlivosti oleje)