Matcha čaj je velice jemně namletý prášek z nejkvalitnějšího čaje. Konzumací matcha čaje podporujeme své zdraví. Je bohatý na antioxidanty, vitaminy a minerály. Je vynikajícím pomocníkem při hubnutí protože výrazně zvyšuje metabolismus a spaluje tuky.

  Čaj se připravuje smícháním čaje s horké vodou nebo mléka a následným rozmícháním metličkou. Tentokrát si ale čaj připravíme trochu netradičně. Abych měla čaj vždy připravený vyrobila jsem si koncentrát čaje a následně ho dala zmrznout do mrazáku. Příprava je pak velice snadná a hlavně u studených receptů se vám nestane, že by v čaji byli hrudky. Kostku čaje hodíte do horké vody nebo mléka. Pro přípravu studeného matcha čaje nebo pro přidaní do smoothies nebo koktejlů stačí kostku nechat rozpustit nebo rozmixovat s ostatními surovinami. Ušetříte čas strávený každodenním připravováním čaje a zbyde budete si moc čaj v klidu vychutnat.

Suroviny

Na 1 porci budete potřebovat:

  • 2 lžíce vody nebo mléka
  • 1/2-1 lžička matcha čaje

Pro větší množství (asi 12 porci)

  • 120ml vody nebo mléka
  • 5-10 lžiček matcha čaje

Příprava

  1. Matcha čaj smíchejte s vodou nebo mlékem. Míchejte do úplného rozpuštění. V případě většího množství rozmíchejte čaj metličkou v menším množství vody/mléka a pak teprve přilijte zbytek
  2. Nalijte do formy na led a dejte do mrazáku
  3. Po zmražení vyklepněte a uložte do krabičky nebo sáčku

 

Použití:

Teplý nápoj: 1 kostku vhoďte do 1 hrnku teplého mléka nebo vody

Studený nápoj: 1 kostku vhoďte do 1 hrnku studeného mléka nebo vody. Nechte rozpustit nebo rozmixujte

 

Skladování: v mrazáku

Trvanlivost: několik měsíců