Taky nesnášíte když si v obchodě koupíte novou věc a na ní je etiketa která nejde sundat? Nebo sice sundat jde, ale zbyde po ní lepivá vrstva která ne a ne jít dolů? Já taky a tak jsem si do zásoby vyrobila směs která je spolehlivě odstraní. Když smícháte jakýkoliv olej s jedlou sodou bude se všemi nálepkami a lepivými místy konec. Stačí směs nanést a nechat chvíli působit. Sklenice, dózy, krabičky, vše bude jako nové.

Suroviny

  • 100 gramů jedlé sody
  • 50 ml oleje (slunečnicový, řepkový…)

Příprava

Jedlou sodu a olej smíchejte.

Také si můžete vyrobit menší množsví k okamžité spotřebě. Stačí dodržet poměr 2 díly jedlé sody a 1 díl oleje

 

Použití:

Odstranění nálepek, samolepek, etiket…

Asi lžíci odstraňovače naneste na papírovou utěrku a třete jím nálepku (klidně můžete i prsty). Pokračujte dokud nálepku neodstraníte. Začne se drolit a pak už to půjde lépe. Poté na zbytek nálepky nebo lepidla naneste tlustou vrstvu odstraňovače a nechte 20 minut působit. Poté znovu hadříkem setřete dokud nezůstane sklenice čistá. Sklenici omyjte jarovou vodou a opláchněte.

Pozn. U hodně odolných nálepek které nejdou hned odrolit naneste tlustou vrstvu na nálepku a nechte min.10 minut působit. Pak to zkuste znovu.

Funguje nejen na sklenice ale i jakékoliv plastové, dřevěné, plechové krabičky nebo dózy. Jedlá soda je velmi jemné abrazivum a můžete jí tak použít bez obav, že povrch poškrábete.

Zbytky lepidla z etiket, nálepek:

Stejně jako u nálepek postupujte i u zbytků lepidla. Na hadřík nebo prst naberte trochu odstraňovače a lepidlo přetřete. Někdy lepidlo pustí hned stačí směs do lepidla vmasírovat. U odolnějších lepidel je třeba 20 minut nechat působit a pak teprve setřít hadříkem.

 

 

Skladování: při pokojové teplotě

Trvanlivost: cca 1 rok (dle trvanlivosti oleje)