Pěnové mýdlo je ekologické řešení jak šetřit množství použitých mycích prostředků. Zároveň ušetříte planetu vyhození několika obalů ze spotřebovaných tekutých mýdel. Když si v obchodě koupíte lahvičku tekutého mýdla a pořídíte zpěnovač (okolo 20 korun) budete mít mýdlo na dlouhé měsíce. Tajemství se skrývá právě ve zpěnovači, to je lahvička s náhubkem který pěnu tvoří. Úžasné je že na vytvoření pěny a kvalitně fungujícího mýdla stačí pouhá lžíce na celou lahvičku lahvičku vody. Ze lžíce mýdla (a sklenice vody) si ruce umyjete více než stokrát (nemám to spočítané přesně, ale myslím si že to bude ještě o dost víc). Mýdla se na umývání používá zbytečně moc, při použití menšího množství si ruce umyjete úplně stejně jako při použití množství velkého. Pěnovým mýdle ušetříte nejen peníze ale hlavně také naši planetu.

Suroviny

  • 200ml vody
  • 1 lžíce tekutého mýdla
  • Obal: zpěnovač

Příprava

  1. Vodu přiveďte k varu a nechte úplně vychladnout. Také můžete použít destilku.
  2. Vodu a tekuté mýdlo dobře promíchejte.
  3. Přelijte do lahvičky s zpěnovačem.

Použití: zmáčkněte pumpičku a vymáčkněte do dlaně hromádku pěny. Poté vmasírujte do mokrých rukou. Možná budete muset jednou za čas lahvičkou zatřepat, mýdlo se časem může začít usazovat.

 

Skladování: při pokojové teplotě

Trvanlivost: několik týdnů (záleží na teplotě v místnosti)

 

 Kde seženu zpěnovač?

Třeba na kutilově nebo www.mydlovysvet.cz okolo 30 korun. Kdybyste ho nemohli sehnat napište a já vám pošlu zprávu kde ho zrovna seženete:-)

 

TIP: pro delší trvanlivost přidejte pár kapek esenciálního tea tree oleje nebo citrónu.