Taky se vám občas něco nepovede, ale ve finále z toho vzejde něco dobrého i když jiného než jste na začátku chtěli? Tak přesně to se mi stalo při výrobě tohoto peelingu a masky. Původně to měl být perníkový balzám na rty. Jenže i po přecezení zůstávaly v balzámu kousky koření. Pak se mi ale nad hlavou rozsvítila žárovka a já se rozhodla kousky koření využiju jako peeling. Nakonec je z perníkového balzámu perníkový peeling a hydratační vyživující maska v jednom.

Je vyrobená z včelího vosku, kokosového oleje a perníkového koření. Kde co seženete najdete pod článkem. A abyste ten vosk nemuseli kupovat jen na výrobu této masky můžete se podívat do kategorie kosmetika. Vosk používám v mnoha receptech. Také se dá použít na výrobu včelích svíček.

Peeling ze rtů odstraní odumřelou kůži a zanechá je jemné a červené. Maska zase rty vyživuje, zjemní a zabrání jejich popraskání. Péče o rty je stejně důležitá jako péče o pleť a v létě a zimě je to naprostou nutností. Kdo by taky chtěl rozpraskané rty, že?

 

Množství: cca 20g peelingu (pro větší množství dávku znásobte)

 

Budete potřebovat:

Pomůcky:

  • Malá zavařovací sklenice
  • Malý hrnec nebo pánev

*dají se koupit pláty (mezistěny), bloky i peletky. Je jedno jaký vosk máte. Jen odeberte, ukrojte nebo nastrouhejte požadované množství.

 

  • Včelí vosk odvažte a dejte do zavařovací sklenice.
  • Přidejte také kokosový olej.
  • Dále do sklenice nasypte perníkové koření.
  • Sklenici postavte do malého hrnce nebo pánvičky. Pánev/hrnec naplňte vodou tak, aby sahala cca do půlky sklenice. Voda se nesmí dostat do sklenice!
  • Zahřejte na střední teplotu a hřejte do rozpuštění vosku. Lze to urychlit tak, že použijete vosk nastrouhaný či nakrájený nadrobno anebo mu pomozte mícháním.
  • Když je vosk tekutý přidejte skořicovou silici, promíchejte a okamžitě vytáhněte. Přidejte 5 kapek skořice a uvidíte jestli to bude stačit (rty mají být prokrvené a o něco větší). Skořice rty pěkně prokrví a na určitou dobu jim dodá krásně červenou barvu a také je zvětší. Kdo nesehnal nebo nechce silici používat vynechá.
  • Peeling rychle přelijte do připravené dózy nebo malé zavařovací sklenice. Tuhne velice rychle. Kdo to nestíhá může ho ještě krátce zahřát, aby ve sklenici nic nezůstalo.

 

Použití:

Naberte si trochu peelingu a naneste na rty. Jemně po dobu minuty masírujte. Pro hydrataci a výživu rtů nechte 10 minut působit. V případě použití skořicové silice můžete cítit lehké brnění, to je právě to jak se rty prokrvují – to je v pořádku. Případné začervenání okolí během pár minut zmizí.  Po masáží nebo působení masku setřete hadříkem nebo smyjte.

 

Poznámka: Někdo může být na skořici citlivější, v tom případě příště skořici nepoužívejte.

 

TIP: na roztavování surovin používejte jednu zavařovací sklenici. Vosk nejde skoro vůbec umýt. Dělám to tak, že nožem seškrábnu co jde a už to dál neřeším. Příště ji takto použiju znovu. Namísto zavařovací sklenice lze použít i teplu odolná miska (kovová nebo skleněná). Opět je ale lepší počítat s tím že si ji necháte pouze pro tento účel. Nikdy nedávejte věci od vosku do myčky. Jde velice těžko umýt a byl by všude.

 

 

Skladování: při pokojové teplotě

Trvanlivost: 1 rok